Владика Василій взяв участь в урочистостях з нагоди 100-річчя Владики Івана Маргітича

У суботу 6 лютого у селі Боржавське Виноградівського деканату, що на Закарпатті, відбулося урочисте відзначення 100-ліття від дня народження Владики Івана Маргітича. У храмі Покрови Пресвятої Богородиці Архиєрейську Літургію очолив Митрополит Львівський Ігор у співслужінні з Владикою Нілом, Апостольським Адміністратором Мукачівської Греко-Католицької єпархії (МГКЄ) та Владикою Василем, Екзархом Харківським, який прибув на ювілей з благословення Блаженнішого Святослава.

У своїй проповіді Митрополит Ігор розповів про життєвий шлях Владики Івана, звернувши увагу на його працю у розбудові Греко-Католицької Церкви на Закарпатті.

Опісля богослужіння Владика Ніл подякував Архиєреям, духовенству та усім, хто долучився до відзначення ювілею. Апостольський Адміністратор МГКЄ підкреслив виняткову роль Владики Івана, зокрема, у часи гонінь на Церкву: “Він був пастирем з відкритим і відважним серцем”, – сказав Владика Ніл.

Про три уроки, які нам залишив Владика Іван, сказав Екзарх Харківський  Владика Василій. Архиєрей насамперед підкреслив, що не таким важливим є церква з цегли, яку збудував Владика Іван, як жива Церква, тобто, люди. Що сьогодні до нас промовляє Владика Іван? Що він був католицьким єпископом і у часи переслідування зберіг вірність Католицькій Церкві та Христові, був ув’язнений, працював на каторжних роботах. Друге, що він любив свій обряд на Закарпатті і запровадив українську мову у богослужіннях, яка була зрозумілою, зокрема, для дітей та молоді. Третій урок від Владики Івана – “він був вихований у “Пласті”, любив Батьківщину-Україну”, – сказав Владика Василій, заохотивши брати приклад з ісповідника віри.

Варто додати, що Владика Іван Маргітич народився 4 лютого 1921 року на Закарпатті. В 1941 році поступив на навчання до Ужгородської духовної семінарії. В липні 1942 Івана Маргітича було заарештовано за належність до юнацтва ОУН. Закінчив семінарію у 1946 році, отримав свячення з рук Владики (нині блаженного) Теодора Ромжі.

5 березня 1951 року заарештований під час обряду вінчання в рідному селі. Чотири роки провів в концтаборах.

З 1955 по 1989 рік працював в колгоспі, нелегально проводив богослужіння. 10 вересня 1987 року висвячений владикою Софроном Дмитерком на єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії. У 1987 році І. Маргітич був учасником першої делегації УГКЦ у Москві.

Після легалізації Греко-Католицької Церкви Владика Іван як єпископ-помічник бере активну участь у відродженні греко-католицьких громад і парафій Мукачівської єпархії. За активну участь в житті краю заслужив титул «народний єпископ».

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *