Монастир сестер милосердя Св. Вінкентія. Дім Милосердя

Посеред степових просторів на Полтавщині, в невеликому селі Деменки, Кобеляцького р-ну, стояв вже 11 років закритий дитячий садочок. Протягом цього часу пустування, дім заріс дикими кущами і деревами, а в середині зігнили стелі та підлоги, бо не було кому відремонтувати дах, який протікав. Місцевий парох, о. Андрій Буняк однак бачив в ньому дітей сиріт, якими будуть займатися сестри-монахині і тому він довго шукав сестер у різних згромадженнях, але на жаль зустрічався з відмовою. В кінці знайшлися дві сестри в згромадженні сестер Милосердя св. Вінкентія, які згодилися на цю місію, бачачи однодумно з парохом ОАЗУ милосердя для найменших і найбільш пот-ребуючих громадян, які потребують помочі посеред релігійно-моральної пустині Східної України.

Викупивши будинок колишнього дитячого садка (площею 250 м²) через аукціон і виробивши документи власності, в 2009 р., сестри почали збирати пожертви у церквах Галичини, за що могли розпочати капітальний ремонт. Також зверталися з проханням до різних благодійних організацій та Українців у діаспорі, щоб можна було продовжити та довершити ремонтні роботи. Ще в 2009 р. зроблено тимчасово огорожу цілого подвір’я металевою сіткою, пробито свердловину і проведено воду в будинок, перероблено опалення в 1/3 частині будинку.

2010 рік відзначився збиранням коштів та закупівлею матеріалів на ремонти.

В 2011 р. було демонтовано стелі в цілому будинку і покладено нові балки та підбито дошками, укріплено фундамент, піднято стіни на 1м. вверх по периметру будинку, повністю поміняно дах. Дах зроблений з розрахунком, що в майбутньому можна зробити другий поверх похожий до Масандри.

В 2012 р. зроблено майже цілковиту реконструкцію в середині будинку. Вибудовано стіни в дитячих кімнатах, замуровано двоє дверей, розібрано стіну, яка ділила два зали, зірвано старі підлоги і залито бетоном під нові підлоги, попередньо засипаючи простір, який був під старими підлогами на висоту 40 – 45 см., поміняно 18 вікон, 3 зовнішніх дверей, в середині 12 дверей ( ще потрібно 8дверей). Зроблено утеплення стель, поміняли електричні проводи і проведено трьохфазну лінію та зроблено опалення в цілому будинку. Також виконано повний ремонт вісьмох кімнат, каплиці і кухні.

Ці всі роботи ми могли виконати завдяки Божому Провидінню та лю-дям через яких Господь довершує це діло. Але на ремонт чекають ще два санвузли, зал, їдальня, три коридори, секретарська кімната, це був би лиш перший поверх. Також мусимо подбати про деякі зовнішні роботи вже в цьому році: зовнішні відкоси на вікнах, потрібно утеплити дві стіни ззовні, та зробити підшиву даху не рахуючи зовнішню штукатурку та впорядкування подвір’я. На другий поверх потрібно поки що вставити 13 вікон і одні зовнішні двері. Також до гарних дитячих кімнат потрібно вставити відповідні меблі, щоб діти мали на чому спати, сидіти, відпочивати.

Віримо, що Господь Бог подбає про все необхідне і відкриє серця та долоні шляхетних людей, які своїми пожертвами довершать ремонтні роботи Дому Милосердя для дітей сиріт в с. Деменки, в якому вже в цьому році залунають дитячі голоси. За всіх Жертводавців щоденно молимося про потрібні ласки і Господнє благословення.

Насамперед просимо про молитву всіх бажаючих допомогти нам у цій справі. А якщо Ви бажаєте скласти пожертву то звертайтеся будь ласка за тел.: 0985892342 або 0502640541- сестра Магдалина Чугайда або пишіть на email: srmaddalena@ukr.net

Вдячні за кожну пожертву сестри милосердя св.Вінкентія.

 с. Софія Клімовська