У храмі св. великомученика і цілителя Пантелеймона (УПЦ КП) відбулась молитва за єдність між християнами

22 січня Владика Василій, Екзарх Харківський взяв участь у молитві за єдність між християнами. Екуменічна молитва відбулася у храмі св. великомученика і цілителя Пантелеймона (УПЦ КП).

До молитовної зустрічі долучилися також представники УГКЦ, а також вірні та духовенство Римо-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Української Автокефальної Православної Церкви і Лютеранської Церкви.

У проповіді, яку виголосив Екзарх Харківський кир Василій, було згадано, що 50 років тому християни різних церков, відчуваючи свою відповідальність перед Церквою, почали молитися за єдність між християнами. Цьогорічною темою молитов є слова з книги Виходу (15, 1-21) «Правиця Твоя прославилась у силі». “Лише надія на Господа, на Його сильну правицю, яка здатна все учинити, допоможе нам у єднанні”, – сказав Архиєрей. Також Владика Василій звернув увагу на слова Христа до учнів про те, хто ввійде в Царство Небесне: “Христос привів маленьку дитину і сказав: “Якщо не навернетеся і не станете як дитина, не ввійдете в Царство Небесне”. Христос скартав їхні думки про першість – хто перший, хто головніший, хто кращий. Це нездорове суперництво між собою Христос скартав і сказав бути як дитина. Дитина відзначається щирістю, доброзичливістю, люб’язністю; вона шукає підтримки і порозуміння, а не протистояння чи конфліктів. Христос каже: наверніться і станьте як дитина, будьте щирі у вірі та відважні і сміливі у любові між собою… Завдяки цій нашій молитві, і завдяки нашим добрим вчинкам гідним християнина, Господь проявить цю Свою сильну правицю, яка здатна всі непорозуміння, негаразди, конфлікти між християнами припинити, щоб була одна Церква і один пастир, головою якої є Христос.”

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *