Свято-Покровський монастир оо Василіян

Храм Покрови Пресвятої Богородиці монастиря оо Василіян

РОЗПОРЯДОК БОГОСЛУЖІНЬ

Понеділок-п’ятниця

8.15 – Утреня

9.00 – Свята Літургія

17.00 – Вечірня

18.00 – Свята Літургія

 

Субота

8.00 – Утреня

9.00 – Свята Літургія (Панахида)

17.00 – Вечірня

 

Неділя

8.00 – Утреня

9.00 – Свята Літургія

12.00 – Свята Літургія (молодь, діти)

 

Свято (у будні)

8.00 – Утреня

9.00 – Свята Літургія

17.00 – Вечірня

18.00 – Свята Літургія

 

У п’ятницю після Св. Літургії о 18:00 год. молитви на уздоровлення.

Контакти Монастиря: (057) 782-43-26; +380949427326.

Адреса: Харківський район, смт. Покотилівка, вул. Тімірязева, 17 (5 хвилин пішки від зупинки автобусу або електрички).

Сторінка в Facebook

Історичні дані Свято-Покровського Монастиря оо. Василіян в Покотилівці
Місійна станиця Покрову Пресвятої Богородиці була заснована Провінцією Найсвятішого Спасителя в Україні у 1994 році з метою поширення Божого слова серед вірних Східної України в смт. Покотилівка Харківського р-ну Харківської обл.
12.08.1994 р. декрет Блаженнішого Мирослава (Любачівського) на обслугу вірних.
23.09.1996 р. декрет Блаженнішого Любомира (Гузара) на існування монастиря.
29.09.1998 р. декрет Протоархимандита о. Діонісія Ляховича, ЧСВВ на заснування резиденції.
21.12.2009 р. декретом протоігумена о. Йоанікія Чверенчука ЧСВВ було затверджено статут монастиря.
05.02.2010 р. Державним комітетом України у справах національностей та релігій було зареєстровано Статут Монастиря Покрови Пресвятої Богородиці.
Першим настоятелем був о. Онуфрій Репецький, ЧСВВ.
Спочатку Провінцією було придбано житловий будинок в смт. Покотилівка по вул. Інтернаціональна, 115. Згодом, у 2000 році будинок був проданий та куплений інший по вул. Тімірязева, 17, ближче центру містечка, неподалік залізничної зупинки, де і зараз знаходиться храм та монастир. На придбаній території розпочалося будівництво храму, яке закінчилося в 2002 році, за проектом Столяревського Ю. П., із загальною вмістимістю до 200 осіб.
23.11.2007 р. статут храму був зареєстрований Головою Харківської ОДА, а 21.10.2007 р. затверджений Екзархом Донецько-Харківським Владикою Степаном (Меньком).
Із 1994 по 2016 роки настоятелями були: о. Онуфрій Репецький, ЧСВВ (1994-2010) та о. Йосиф Щур, ЧСВВ, (із 2010).

Діяльність від 2012 по 2017 рр.
Розпорядок богослужінь такий: щоденно Утреня, Вечірня, дві Св. Літургії: зранку і ввечері. У неділю о 9:00 год. – Св. Літургія для всіх вірних, а о 12:00 – Св. Літургія для молоді та дітей. Щоп’ятниці читаються молитви над хворими, акафісти за єдність Церков та за мир в Україні. У суботу – Св. Літургія за померлих та панахида. Отці монастиря відвідують хворих по лікарнях, опікуються сиротами, бідними, багатодітними родинами.
Загальна кількість вірних перевищує 150 осіб і зростає. При парафії діють такі товариства: церковний хор, біблійний гурток, Апостольство молитви, товариство Матері Божої покровительки доброї смерті, Матері в молитві та молодіжні гуртки: недільна школа, гурток рукоділля, гурток англійської мови. При парафії є бібліотека, зали для парафіян та молоді.
У храмі знаходиться копія ікони Улашківської Матері Божої, ікона і мощі св. цілителя Пантелеймона з окремим бічним престолом та старовинною іконою, мощі св. Кипріяна. У 2015 році Екзарх Харківський Владика Василій (Тучапець) надав монастиреві статус відпустового місця, та вперше була проведена проща лікарів до мощей св. Пантелеймона-цілителя. Цього ж року, із благословення Владики Василія, вперше в монастирі проведено релігійний фестиваль «Пісня серця», учасниками стали молодь парафії та всіх парафій в екзархаті. А 03.01.2016 р. Владика Василій урочисто відкрив «Двері Божого Милосердя» у нашому храмі.
Весною 2012 року вперше відвідав монастир Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), і вдруге – в 2016 році з нагоди різдвяних відвідин.
Ведеться активна співпраця ченців із місцевим єпископом та священиками екзархату; в особі настоятеля монастиря зосереджений духовний провід священиків, а також участь в колегії єпархіяльхих радників Харківського екзархату, молодіжних товариств та організацій.
В рамках стратегії УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» у 2015 році знято короткометражний фільм про життя парафії Покрова Матері Божої у смт. Покотилівка.
У 2014 році виповнилося 20 років від дня заснування парафії. З нагоди цього, 12 жовтня відбулися урочисті заходи, які очолив Екзарх Харківський Владика Василій (Тучапець), ЧСВВ у співслужінні з протоігуменом впр. о. Пантелеймоном Саламахою, ЧСВВ, отцями та гостями.
На території монастиря, станом на 2017 рік, знаходяться 3 основні споруди: храм Покрови Пресвятої Богородиці, будівля монастиря та споруда туалету з господарськими приміщеннями.
Активна праця з розбудови і реконструкції монастиря, храму, благоустрою території розпочалася з 2011 року. Відбулася повна реставрація храму: перекриття даху, утеплення і побілка стін, заміна вікон, водовідведення дренаж, опалення в храмі, побілка стін і їх реставрація, іконостас, престіл, тетрапод, проскомидійник, придбана уся церковна атрибутика: євхаристійні набори, священичий одяг, обруси. Монастир, оскільки зроблений з дерева і стан був аварійним, зазнав найбільше змін: удосконалено фундамент, утеплено стіни і побілено, замінені вікна і проведений ремонт келій для монахів, частково відреставрована кухня і замінені санвузли, в 2016 році завершені роботи по перекритті даху і двох гостинних кімнат. Ландшафт території від 2010 по 2017 роки змінився повністю і постійно вдосконалюється. Було зроблено: дві парковки від центральної дороги коштом жертводавців, повністю збудований центральний мур, який відповідає загальному дизайну монастиря і храму, каплиці Матері Божої Покрови і животворящому Хресту Господньому, газони, хвойне озеленення та висадка молодого саду. Все те та інше було проведено за рахунок місцевих парафіян, жертводавців з інших міст та країн, також коштом Провінційної управи та благодійних організацій. Монастир пристосовано для постійного прожиття трьох монахів і стільки ж гостей. Вся інформація актуальна станом на 2017 рік і періодично оновлюється.
Хай Господь щедро благословить усіх, хто відвідує осередок духовності на Східній Україні УГКЦ.

настоятель єрм. Йосиф Щур, ЧСВВ