“Таку ж благодать, як і апостоли, отримав кожен з нас”, – владика Василій у Полтаві

У день Зіслання Святого Духа Кир Василій (Тучапець) відвідав Свято-Троїцький  храм у Полтаві, де разом зі спільнотою звершив Божественну Літургію на честь Престольного Свята.

«Господь в історії людства являв себе людині поступово. У Старому Завіті, як єдиний Бог, відкидаючи марність усталеного многобожжя. У Новому Завіті, коли настає слушний час, Господь об’являє світові свого Сина Ісуса Христа, що приходить, аби спасти нас. Згодом, у День П’ятидесятниці, Господь врешті відкриває людям Утішителя: Духа Святого. Отець, Син і Дух Святий – Єдиний Бог у Трьох особах, який відкриває себе людству.

У день празника Зіслання Святого Духа ми споминаємо момент, коли Святий Дух сходить на апостолів. Силою Божою апостоли розмовляють різними мовами. Сила народу з різних народів дивувались знаком і дією Духа Святого. Дух Божий творить першу християнську громаду в Єрусалимі. Апостоли – прості рибалки, які кардинально змінили весь світ. На перший погляд такі особи здатні до таких великих подвигів. Та в Бога усе можливе. Дух Святий щоразу скріплював їх, давав можливість робити знаки й чуда. Діяння Духа підтверджували правоту їхньої проповіді, давало можливість достукатись до серця інших у трудні моменти.

Дорогі в Христі!  Таку ж благодать, як і апостоли, отримав кожен з нас. Це звершилось у Тайні Хрещення. І хоч ми зазвичай не пам’ятаємо самої миті, коли прийняли Божу Благодать, утім вона безсумнівно діє в наших серцях. Дух Святий живе в нас… Любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість – це дари, які виливає Дух Святий на людину. Тож у час, коли кожен з нас згадує зшестя Святого Духа, ми маємо відродитися у Його дарах: відкривши своє серце та просячи у Господа звільнення від гріхів, що позбавляють нас благодаті.

Прибігайте до покаяння й старайтесь жити, аби сподобатися Господеві – бо таким чином людина перебуває у Святому Дусі. Так, час у якому живемо – нелегкий, але завжди важливий духовний стан, у якому ми перебуваємо, а не обставини, що від нас не залежать. Сьогодні ж просімо Святого Духа, аби він був у нашому серці… Ваше тіло – храм Святого Духа. У тілі прославляйте Господа. Він бо Святий», – зазначив владика Василій під час проповіді.

 

Пресслужба Харківського екзархату УГКЦ

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *