о. Віктор Мартиненко взяв участь у щорічній зустрічі голів єпархіальних комісій сприяння єдності християн

Отець Віктор Мартиненко – голова Комісії сприяння єдності християн Харківського екзархату 30-31 жовтня взяв участь у щорічній зустрічі голів єпархіальних комісій сприяння єдності християн, яка проходила у Києві. На початку учасники зустрілися з секретаріатом ВРЦіРО та Наради християнських Церков. Пан Олександр Заєць (голова правління ГО “Інститут релігійної свободи”) разом з о. Олексою Петрівим представили діяльність цих організацій та розповіли про останні документи, які були прийняті цими міжконфесійними та міжрелігійними структурами.

Опісля відбулася зустріч з Блаженнішим Любомиром (Гузарем), який поставив перед ними завдання “розбудити в кожному християнинові щире бажання єдності”. Архиєрей також наголосив, що така праця кожного українця має іти в парі з молитвою та відкритістю на Божу благодать, без якої неможливе будь яке починання.

Після цього відповідальні за міжцерковні відносини в УГКЦ зустрілися з папським нунцієм в Україні, архиєпископом Томасом Галліксоном, який наголосив на важливості їхньої праці. Учасники зустрічі поділилися досвідом праці у власних єпархіях.

Увечері в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського у Києві відбувся обмін досвідом та відкрита дискусія з релігієзнавцями та богословами різних конфесій. Такий обмін думками дозволив краще зрозуміти та переосмислити сучасні екуменічні тенденції, як також зауважити вплив сучасної філософії та соціології на Церкву та її діяльність у суспільстві.

На завершення зустрічі в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ відбулася спільна Божественна Літургія, на якій священики разом із мирянами молилися за мир в державі та єдність Христової Церкви.

 За матеріалами Комісії УГКЦ сприяння єдності християн

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *