Розпочався Рік Митрополита Андрея Шептицького

1-го листопада, у 70-ті роковини відходу до вічності, Божественною Літургією в Соборі святого Юра в Українській Греко-Католицькій Церкві урочисто розпочався Рік Митрополита Андрея Шептицького.

Богослужіння очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Під час проповіді до вірних Блаженніший подякував Господу Богу за особу слуги Божого Митрополита Андрея, який був «дверима до вічності для своїх людей».

За словами Блаженнішого Святослава, немає жодної ділянки життя і діяльності Української Греко-Католицької Церкви у ХХ столітті, яка б не була позначена особою Митрополита, його працею, його молитвою, його жертовністю. А головне – його пастирською мудрістю.

Блаженніший Святослав розповів, як Патріарх Йосиф, одного разу, пригадав таку подію: у 1944-му році радянські війська знову окупували Львів, він прийшов до Митрополита Андрея і каже: Знову, мабуть, наступають важкі часи для нашої Церкви. Мабуть, знову прийде переслідування і знищення. На що Митрополит сказав: Гірше від смерті нічого не буде. А на добру смерть собі треба заслужити.

«Навіть в обличчі своєї смерті Митрополит був свідком воскресіння. Наближаючись до своєї блаженної кончини, Митрополит бачив воскресіння. Воскресіння своєї Церкви, яка за його пророцтвом буде переслідувана, знищена, але воскресне. І засяє на цілу Україну і на цілий світ. Те воскресіння, яке ми так урочисто святкуємо цими днями», – наголосив Блаженніший Святослав.

«Ми знаємо, що він сьогодні стоїть перед Божим престолом. Він сьогодні молиться за свій народ і за свою Церкву, для якої віддав усе своє життя», – переконаний Архиєрей.

Департамент інформації УГКЦ

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *