Глава УГКЦ освятив наріжний камінь під будівництво нового храму у Полтаві

У день свята Благовіщення Блаженніший Святослав відвідав Полтаву. У ході візиту Предстоятель УГКЦ завітав до двох греко-католицьких парафій, які тут діють. На початку було здійснено візит до парафії Пресвятої Трійці, де Блаженнішого Святослава вітав парох храму о. Юрій Кролевський, духовенство, члени товариства «Лицарі Колумба» та вірні.

Після Святої Літургії Глава УГКЦ вручив грамоту о. Юрію, відзначивши його багатолітнє служіння на місійних теренах. Згодом Предстоятель УГКЦ мав можливість ближче познайомитися з життям полтавських греко-католиків.

Опісля відбулося освячення наріжного каменя під будівництво храму Всіх Святих українського народу. «Символічно, що саме на Благовіщення маємо благу вість – освячуємо місце майбутнього храму в Полтаві. Це, справді, непересічна подія, особливо якщо згадати, якою нелегкою була передісторія цього дня. Полтавським греко-католикам було дуже важко домогтися правди, отримати місце під будівництво, — сказав Блаженніший Святослав журналістам. — І ось зовсім скоро місто отримає нову сакральну будову, що стане його окрасою. Вона буде виконана у стилі українського бароко, матиме ошатний вигляд і, не сумніваюся, що стане справжнім осередком духовного і культурного життя», – сказав у проповіді Глава УГКЦ.

«Наша громада була зареєстрована в 2012 році, – розповідає отець Володимир Раковецький, адміністратор парафії. – З самого початку було видно той  незгасимий запал в людських душах і серцях бути справжньою живою спільнотою». «Завдяки щирим молитвам нашої громади та спільними стараннями у 2016 році ми отримали земельну ділянку, – ділиться парафіянка пані Ірина. – За цей період було проведено багато підготовчої роботи щодо благоустрою території».

Полтавщина територіально входить до структури Харківського екзархату УГКЦ. Але, поряд з Харківською та Сумською областями, вона найбільш чисельна з огляду на парафії та вірних. «Зараз у Полтавській області служать вісім священиків, ведеться будівництво двох храмів, готуються до реєстрації нові громади, – розповідає Екзарх Харківський владика Василь. –Полтавщина фактично найкраще релігійно розвивається на наших теренах».

«Сподіваємося, що з Божою допомогою і за підтримки наших доброчинців, цей храм буде збудований, – зазначив Глава УГКЦ. – Це буде храм у стилі козацького барокко і дуже хочемо, щоб він відповідав стилю сакрального будівництва міста Полтави».

Фото: http://news.ugcc.ua/audio/u_poltav%D1%96_vpershe_pobuvav_glava_ugkts_79166.html

08-04-17-108-04-17-408-04-17-308-04-17-2DSC_0344

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *