“Святі не були якимись надлюдьми, але вміли любити Господа”, – владика Василій у Першу неділю по Зісланні Святого Духа

У неділю Всіх Святих Кир Василій очолив Божественну Літургію у Харківському соборі.

«Сьогодні церква спогадує пам’ять усіх святих – осіб, що діяли під натхненням Святого Духа. Ким були святі? Звичайними людьми, що жили на землі! До списку святих осіб входять не лише апостоли, мученики й різні богопосвячені особи, а й миряни, що прожили праведне життя. Вони не були якимись суперменами чи надлюдьми, але вміли любити Господа.

Зрозуміти природу святості допомагають Христові слова до учнів: «Хто визнає Мене перед людьми – того я визнаю перед Отцем Моїм Небесним». Отож апостоли були першими з тих, хто визнавав Сина Божого, не йдучи на компроміси зі своєю совістю. Вони повірили в Нього. Тож прийнявши Благодать Духа йшли по світі й свідчили Христа, не зважаючи на небезпеки, погрози, терпіння й тортури.

Прийняття Сина Божого полягає у любові. Любов має бути провідною у нашому житті. Христос говорить про любов до Бога. На першому місці – вчить Спаситель – завжди повинна залишатись любов до Господа, з якої мала б витікати любов до ближніх: батьків, рідних й інших людей. Бо якщо хтось віддає першість собі або ж певній особі – то він не здатен цілком визнавати Христа, адже часто вдається до різних компромісів у житті, впадаючи у гріх.

Ставлячи на перше місце Христа, ми вчимось належно любити батьків, чоловіка чи дружину, родичів й близьких. Святі – це ті, що любили Господа й визнавали Його, тож ставилися з любов’ю не лише до небайдужих їм людей, а й навіть до тих, хто чинив над ними тортури. Тож учімось так робити й ми. Важливо пам’ятати, що люди, які обирають Господа, попри світський скепсис, нічого не втрачають, а навпаки – отримують величезну нагороду, як і на землі, так і на небі. Вони мають радість як і моральну, так і матеріальну. Бо така суть правильного вчинку.», – зазначив Єпископ під час проповіді.

У своїх словах Екзарх Харківський також акцентував увагу на важливості молитовної офіри усім святим актуальні проблеми нашої Батьківщини.

Підготував Іларіон Паньків

Пресслужба Харківського екзархату УГКЦ

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *