Екзарх Харківський зустрівся з учасниками XII спецкурсу Пасторально-міграційного відділу (ПМВ) з місійного служіння

Учасникам XII спецкурсу Пасторально-міграційного відділу  (ПМВ) з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання розповіли про особливості служіння у Харківському, Донецькому та Одеському екзархатах.

Екзарх Харківський владика Василь Тучапець у своєму слові до семінаристів наголосив, що Церква присутня, відкрита та відповідає на виклики та потреби, які сьогодні постають перед українцями. «Зараз наші парафії перетворились на «Доми Милосердя», які приймають знедолених та лікують рани війни», – поділився владика Василь.

У свою чергу єпископ-помічник Донецького екзархату владика Максим Йосафат Рябуха, СДБ, побажав майбутнім священникам, щоб «куди б вас не покликав до служіння Господь, ви почувались, як вдома».

Канцлер Одеського Екзархату о. Петро Маковецький у своїй промові зауважив, що служіння на місійних територіях вчить священників вирішувати проблеми самостійно. «Єпископ тут направду є батьком. Він перший, до кого ми звертаємось за порадою і підтримкою. Душпастирство в Одеському екзарзаті – нагода відчути правдиве служіння і те, що ми, священники, є дуже потрібні», – зазначив о. Петро.

Повідомили у ПМВ УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *