Владика Василій: Наше серце, як у Закхея, має бажати чогось досконалішого

“Христос прийшов на цей світ, щоб шукати людину і скерувати її на правильний шлях. Але важливо, щоб людина була готова прийняти Божу ласку”, – сказав Екзарх Харківський Владика Василій у соборі Святого Миколая Чудотворця у неділю Закхея. Архиєрей звернув увагу на постать Закхея, керівника митарів у Єрихоні, який був грішним чоловіком, але бажав побачити Христа. “Заможна, багата людина щось шукала. Він хоч мав матеріальні блага, душа його була неспокійною”, – сказав Владика Василій. Внутрішній поклик серця, бажання побачити Ісуса було у Закхея невипадковим. Ісус першим заговорив до нього: “Закхею, злізай, бо я сьогодні маю бути в твоєму домі”. Після зустрічі з Сином Божим відбулася переміна. “Половину майна роздам бідним, а кого я скривдив – поверну вчетверо”, – сказав митар, і ми бачимо конкретні дії впливу Божої ласки на його життя. Закхей отримав внутрішній спокій, мир душі.

“Ми в храмі також шукаємо внутрішнього миру і благодаті. Але важливо, щоб людина була відкрита на Божу ласку. Наше серце, як у Закхея, має бажати чогось кращого, досконалішого. Бо якщо людина скаже “досить”, то вона зупиняє духовний розвиток”, – звернув увагу Екзарх Харківський.

Багато людей відчувають неспокій душі та шукають шлях до Господа. Ми маємо допомогти їм відкрити серце. “Відкриймо наші серця, щоб ми зростали у Божій благодаті, чеснотах”, – додав Владика Василій.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *