Вроцлав: Екзарх Харківський Владика Василій взяв участь в урочистостях з нагоди 20-річчя Архиєрейської хіротонії Владики Володимира (Ющака)

21-22 червня у вроцлавському соборі проходили єпархіяльні відзначення 20-тих роковин єпископської хіротонії владики Володимира (Ющака), Вроцлавсько-Ґданського єпископа.
Ввечері 21 червня була відслужена Вечірня з віддання Празника П’ятидесятниці, в часі якої співали Сестри Йосафітки, які приїхали з України. На Вечірні, крім владики Володимира, присутні були владики-гості: Діонізій (Ляхович) з Риму та Василій (Тучапець) з Харкова, єпархіяльне і монаше духовенство, монахині з Василіянського Чину та Згромаджень Сестер Служебниць НДМ і Сестер Йосифіток. У вечірній молитві брали участь також місцеві парафіяни.

Субота була другим днем ювілейних вроцлавських святкувань. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Перемисько-Варшавський Митрополит архиєпископ Євген (Попович). Владика Євген виголосив теж проповідь, в якій пригадав дві декади єпископського служіння владики Володимира. При престолі, крім біля сорока священиків з обох єпархій, співслужили також присутні владики: архиєпископ Іван (Мартиняк), єпископ Володимир (Ющак), єпископ Петро (Крик), єпископ Діонізій (Ляхович), єпископ Василь (Тучапець) та латинський єпископ Лігниці Збіґнєв (Кєрніковскі). На торжества до собору прибули офіційні, запрошені гості, тобто представники місцевої влади з Мером міста Вроцлава Яцком Сутриком, представники дипломатичного корпусу з Генеральним Консулем України у Кракові Олегом Мандюком, латниські єпископи з Зеленої Гори, Вроцлава та Лігниці, протестантський єпископ з Вроцлава, предстванки Вищих Шкіл Вроцлава, представники монашества та вірні вроцлавської та інших парафій Вроцлавсько-Ґданської Єпархії.

Всіх прибулих до собору на ювілейні святкування привітав владика Володимир. На закінчення Божественної Літургії владика Василь (Тучапець) зачитав грамоту, яку надіслав владиці Володимиру Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. Генеральний Консул України у Кракові вручив владиці Володимиру відзнаку Міністра Культури України за Багаторічну плідну працю в галузі культури, а Мер Вроцлава нагородив Владику медаллю Zasłużony dla Wrocławia.

Редакція www.cerkiew.net.pl

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *