Владика Василій: Господь залишив нам велику благодать

У другу неділю після Зіслання Святого Духа, Церква урочисто відзначає свято Пресвятої Євхаристії. Напередодні, у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця Екзарх Харківський Владика Василій відслужив Вечірню. А у недільний день – Святкову Утреню та Божественну Літургію. Під час проповіді Архиєрей звернув увагу вірних на Євангельські слова Христові “Хто їсть Моє Тіло і п’є Мою Кров, має життя в собі, і Я воскрешу його останнього дня”. Владика Василій зазначив, що ці слова Спасителя було нелегко прийняти тим, які Його слухали. Багато залишили Його через ці слова. Христос спитав учнів, чи вони також Його залишать? А Симон Петро каже: “Господи, в Тебе слова життя вічного. Ми пізнали й увірували, що Ти – Божий, Святий”.

“Апостоли залишилися з Ісусом і стали не лише свідками, а також учасниками Таїнства Святого Причастя Тіла і Крови Господньої. І сьогодні Церква згадує встановлення великого і незбагненного Таїнства Благодарення – Євхаристії, яке Христос встановив для того, щоб дати нам життя, щоб перебувати разом з нами”, – сказав Екзарх Харківський.

Владика Василій звернув увагу також на слова Господні “Я – Хліб життя, хто їсть Його – житиме повіки”. Деякі сучасники Христа сприйняли їх буквально, тому назвали це “жорстокою мовою”. А Господь мав на увазі Святе Таїнство Євхаристії, яке Він встановив на Тайній Вечері перед своїми стражданнями та смертю. “Це Таїнство Євхаристії Господь створив, щоб ми перебували у Божій благодаті. Ми приймаємо Святі Таїнства, і Господь перебуває з нами. Це відбувається на Божественній Літургії: Божий Дух сходить, щоб перемінити дари, хліб і вино стають Тілом і Кров’ю Господа Спасителя”, – додав Архиєрей.

Також Екзарх Харківський зазначив, що Тіло і Кров Христа – це не є символи, це справді Тіло і Кров Господня. І причащатися може лише людина віруюча, яка перевіряє себе, чи може вона приступати до Святих Тайн. Владика Василій заохотив якнайчастіше єднатися з Богом у Святих Тайнах, адже перші християни щодня збиралися на молитву і ламання Хліба. “Вірні, які причащаються, вже живуть вічним життям тут, на землі.  Господь залишив нам велику благодать, адже ми причащаємося на зцілення душі і тіла та на Життя вічне”, – підкреслив Архиєрей.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *