Господь створив людину, щоб вона шукала радість життя в Божих заповідях та Божому Слові – Екзарх Харківський Владика Василій

“Притчею про багача і Лазаря Христос хоче показати, що життя людини не обмежується дише життям на землі. Але від цього, як вона проживе, залежить її вічність”, – про це сказав Екзарх Харківський Владика Василій у неділю 8 листопада у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця міста Харкова.

Христос цією притчею показує людині, що є добром, що веде до вічного життя, а що є злом. Для багача добро – це дорого вдягатись, щодня бенкетувати розкішно. Земні втіхи були для нього найважливішими. “Найгіршим є те, що цей чоловік не просто користувався благами, він був егоїстичним, не бачив інших людей, які були в потребі, зокрема, Лазаря. Багач не поділився, не зробив нічого, щоб загоїти рани бідного. У цьому біда багача, який шукав насолоди у земних речах, а не дбав про душу”, – зазначив Архиєрей.

Лазар страждає, терпить, хворий, зранений, але він переносить це без заздрості та нарікання. Терпеливе зношення страждань принесло йому щасливе, вічне життя. Але знаємо, що Господь не створив людину для того, щоб вона страждала, була нещасливою. Інша справа, що через свідомий гріх людини страждання ввійшли в її життя. Господь створив людину, щоб вона керувала світом і розумно його використовувала, щоб не в гріхах шукала насолоду і радість життя, а в Божих заповідях та Божому Слові.

“Якщо приглянутися до життя людей, які живуть гріховним життям, то бачимо, як важко їм змінити свої переконання. Буває, не допомагають аргументи чи пробудження совісті, чи поради авторитетних людей, навіть втручання Бога. Але це не означає, що людина не може змінитися. Знаємо, що лише від неї самої залежить її вибір”, – додав Владика Василій.

Екзарх Харківський підкреслив, що варто запитати себе, якими критеріями ми керуємося в житті. Чи ми християнські переконання передаємо дітям, чи вказуємо їм шлях, як вони мають провести життя, щоб отримати вічне життя. Владика Василій навів приклад святого Димитрія, який був вихований у християнській родині і навіть в часи переслідувань не ховався зі своєю вірою, а продовжував її звіщати.  Він для усіх нас є прикладом, як розумно використовували блага для щасливого вічного життя.

“Нехай Слово Боже стане для нас заохотою, щоб ми розумно використати блага, мужньо переносили страждання, а наші радості і смутки розумно використати для добра своєї душі”, побажав Екзарх Харківський.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *