Владика Василій взяв участь у Всеукраїнському форумі “Соціальне служіння громади”

20 жовтня у приміщенні Львівської Духовної Семінарії Св. Духа відбувався Всеукраїнський форум, присвячений соціальному служінню. Захід розпочався з Божественної Літургії, яку очолив Владика Василій Екзарх Харківський – Голова Відділу соціального служіння УГКЦ.

У своїй проповіді, роздумуючи над Євангелієм від Луки про святий день, Владика Василій закликав, “щоб ми завжди були готові побачити потреби людей і були милосердними до них”.

 

У своїй доповіді, яка була початком відкриття Форуму, Екзарх Харківський ознайомив присутніх зі стратегію розвитку соціального служіння в УГКЦ, прийнятою Синодом Єпископів у 2016 році.

З вітальним словом виступив запрошений гість з Білорусії –  о. Віталій Дабраловіч, директор тамтешнього національного Карітасу, а також Мирослав Русин, директор Карітасу Мукачівської Греко-Католицької єпархії. Священики коротко презентували доробки – працю локальних осередків благодійної організації, у яких вони трудяться на Божу Славу, враховуючи потреби різних регіонів.

Про теоретичну складову служіння ближнім розповіла п. Тетяна Семига, доктор політичних наук, доцент, проректор з наукової роботи Академії праці, соціальних відносин і туризму, та Василина Дибайло, директор Міжнародного благодійного Партнерства «Кожній дитині».

Досвідом і здобутками соціального служіння в громадах також поділились представники з невеликих, проте продуктивних парафій: о. Роман Бобесюк (засновник Духовного осередку молодіжного та сімейного дозвілля у місті Дубно Рівненської області), о. Андрій Будзак та Уляна Варварук (засновники «КУБу», Клубу успішного батьківства у Надвірній Івано-Франківської області), а також о. Андрій Насінник та Наталя Семитоцька, фасилітатори Центру соціальної згуртованості з міста Лозова Харківської області.

Форум завершився обміном враженнями та підбиттям підсумків.

Іларіон Паньків

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *