Потребуємо надалі вашої підтримки та допомоги – владика Василій польському виданню КАІ

“Звертаємося до всіх не забувати про нас і не припиняти допомагати, особливо на сході та півдні України. Пам’ятаймо, що солідарність усіх нас сприяє завершенню війни», – каже єпископ Василь Тучапець. В інтерв’ю польському виданню КАІ голова Відділу соціального служіння УГКЦ звертає увагу на необхідність організаційної координації допомоги у довгостроковій перспективі, коли війна затягується. Екзарх Харківський бере участь у Синоді Єпископів УГКЦ, який відбувається в Перемишлі і триватиме до 15 липня.

Дуже добре, що після майже трьох років усі єпископи з України та діаспори зібралися в одному місці, у Перемишлі, щоб разом помолитися та поговорити про найважливіші справи нашої Церкви в час, коли в Україні точиться жорстока війна. Ми приймаємо надзвичайно важливі рішення. Перш за все ми молимося, щоб війна якнайшвидше закінчилася і щоб настав мир», – каже владика Василій.

Він наголошує, що, на жаль, війна триває і неможливо залишатися байдужим до проблем, які вона несе. У цьому контексті гуманітарна допомога є надзвичайно важливою, особливо для тих, хто залишився на сході та півдні України, де тривають бойові дії. «Якщо в перші три місяці війни допомога була дуже великою, то зараз вона явно зменшилася. Зараз у Харкові ми вже шукаємо допомоги з різних джерел. Хоча багато людей виїхало, багато залишилося. У магазинах можна купити дещо, але у людей немає роботи і грошей. Кожна наша парафія стала таким центром допомоги. Тому ми звертаємося до всіх, не забувати про нас і не припиняти допомагати, особливо на сході та півдні України. Пам’ятаймо, що солідарність усіх нас сприяє завершенню війни», – каже екзарх Харківський.

Владика Василій звертає увагу на необхідність організаційної координації допомоги в довгостроковій перспективі, коли війна затягується. «Я вважаю, що це надзвичайно важливо. У нашій парафії св. Миколая в Харкові донедавна видачу гуманітарної допомоги проводили тричі на тиждень, тепер проводимо лише один раз. Ми бачимо, наскільки великі потреби. Особливо цього потребують люди похилого віку та матері з дітьми. Нагадаємо, що зима настане менше, ніж через півроку. Треба вже думати, як допомогти людям це пережити. Йдеться не лише про їжу та одяг, а й про шибки, наприклад, бо в багатьох будинках, у яких можна жити, їх ще немає. Звичайно, головним питанням буде паливо та опалення приміщень», – каже єпископ.

Архиєрей вказує на багатьох людей, які опинилися за кордоном і стали вимушеними переселенцями, які потребували допомоги там, де вони виїхали. «Ми намагаємося служити їм, наскільки можемо. Люди надзвичайно вдячні за те, що отримують», — запевняє екзарх Харківський.

Переклав з польської брат Назарій Ходачек за джерелом

 

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *