Кожен з нас повинен бути апостолом – Владика Василій у день свята апостолів Петра і Павла

“Сьогодні ми прославляємо двох апостолів Петра і Павла, яких Церква вирізнила з-поміж інших і урочисто вшановує їх пам’ять. Вони навчали того, чого навчив їх Господь, вони були вчителями Божої науки, посланими Христом, щоб звіщати всьому світові про спасіння людини”, – про це сказав Екзарх Харківський Владика Василій у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця в день пам’яті святих апостолів Петра і Павла.

Екзарх Харківський зазначив, що апостоли навчали не лише свій рідний ізраїльський народ, але всі народи вели до пізнання Правдивого Бога. Ми вшановуємо всіх апостолів, а їх – в особливий спосіб. Петро і Павло були різними людьми: походили з різних родин і станів. Петро-Симон – простий рибалка, працівник, без особливої освіти. Павло-Савло, навпаки, фарисей, освічена людина, був вченим цього часу.

Архиєрей пригадав історію життя двох святих, що Петро належав до дванадцятьох апостолів, які були поряд з Ісусом, які були свідками його чудес, смерті і воскресіння. А Павло не бачив Христа, був покликаний пізніше. Петро звіщав Євангеліє у Римі, став першим єпископом Риму і там поніс мученицьку смерть: його розіп’яли догори ногами. На місці його розп’яття є Базиліка Святого Петра. Апостол Павло був гонителем Церкви, а після чудесного навернення проголошував Слово Боже в Юдеї, Антіохії, в Азії, згодом він також приходить до Риму, щоб звіщати Боже Слово. Там поніс мученицьку смерть, а на цьому місці є Базиліка Святого Павла.

“Христос, нагороджуючи апостола Петра за його віру і любов, дав йому ключі царства Божого. Ключі – це влада, яка належить Богові, прощати людські гріхи. Петро і Павло  мали сильну віру в Христа, велику любов до нього, були послушні Господеві і виконували його волю”, – сказав Владика Василій. “Ми вшановуємо їх пам’ять як приклад для кожного з нас, бо кожен з нас повинен бути апостолом: серед рідних, близьких, знайомих”, – додав Архиєрей.

Пресслужба Харківського Екзархату

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *