Владика Василій очолив Архиєрейську Св. Літургію з нагоди 500-ліття першої церкви на території монастиря св. Онуфрія у м. Львові

23-24 червня у Львівському монастирі св. Онуфрія відбулися святкування з нагоди храмового Празника та відзначення 500-ліття першої мурованої церкви на території монастиря.

Моління розпочалися Хресною дорогою по Високому замку. Опісля у монастирському храмі відбулася Вечірня з Литією, яку очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ. Для почитання було виставлено мощі св. Онуфрія.

Продовжились богослужіння Божественною Літургією, яку очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. У гомілії ієромонах розповів про історію Свято-Онуфріївського монастиря, а також про почитання св. Онуфрія і значення його подвижницького життя для сучасних християн. Цього ж дня відбувся Молебень до Христа Чоловіколюбця, Суплікація та мирування.

У неділю, 24 червня ієромонахи та вірні зібралися, щоб прославити пам’ять св. Онуфрія у богослужінні Утрені, яку відслужив Провінційний радник о. Сергій Крутовський, ЧСВВ.

Архиєрейську Літургію очолив владика Василій, екзарх Харківський у співслужінні з Протоігуменами: о. Йоаном Школиком, ЧСВВ та о. Андрієм Белеканичем (Провінція св. Миколая), настоятелями, ієромонахами та іншими запрошених пресвітерами.

У своїй гомілії владика Василій роздумував над вірою сотника з недільного Євангелія, святих українського народу, а особливо тих ченців-василіян, які у великій посвяті Богові віддали своє життя за Христову віру.  На завершення Св. Літургії владика Василій уділив Повний Відпуст. Відтак лунало традиційне «Многоліття» та молитва за Україну «Боже великий, єдиний». Після Суплікації Архиєрей звершив Велике водосвяття та посвячення пам’ятного хреста з нагоди 500-ліття першої церкви на території монастиря св. Онуфрія. Завершились богослужіння окропленням свяченою водою.Опісля свято продовжилось у Палаці Культури ім. Гната Хоткевича. Для присутніх виступав молодіжний хор храму св. Онуфрія. У свою чергу віце-ректор Василіянського інституту (Брюховичі-Львів) приготував презентацію про храм та історію монастиря св. Онуфрія, де в особливий спосіб увага слухачів була звернена на діяльність ченців цього монастиря у першій половині ХХ століття. Крім того, на свято завітав аматорський театр «Алетея», який діє при Луцькому монастирі, з виставою «Василіянин».

Прес-служба osbm.in.ua

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *