Папа Франциск: Піст — це час боротьби з духами зла

Ми потребуємо часу, проведеного «в пустелв», аби навчитися розпізнавати Божий голос, — сказав Папа у неділю перед молитвою «Ангел Господній», коментуючи вчорашній євангельський уривок.

Понтифік назвав Великий Піст часом духовної боротьби проти духів зла.

Святіший Отець звернув увагу на те, що Ісус добровільно пройшов це випробування перед тим, як розпочати свою месіанську місію. «Це випробування, з якого Господь вийшов переможцем, і яким приготовлявся до звіщення Євангелія Божого Царства», – сказав він, додаючи, що у Господі й ми перемогли, але мусимо щодня захищати цю перемогу.

«Церква пригадує нам про це таїнство на початку Великого Посту, тому що воно накреслює нам перспективи й надає сенс цьому періодові, який є часом духовної боротьби проти духа зла, а під час посту слід боротися», – наголосив Наступник святого Петра, заохотивши вірних брати приклад з Ісуса на основі згаданої євангельської розповіді.

«Пустеля, – пояснив Папа, – це місце, в якому можна почути голос Божий і голос спокусника. Серед шуму й замішання це неможливо зробити, бо тоді чути лише поверхові слова. Натомість у пустелі можемо зійти до глибин, де на карту насправді ставиться наша доля, життя або смерть». А голос Божий можемо почути через Священні Писання, і слід добре їх знати, «бо без цього не зможемо відповісти на нашіптування лукавого». Тому Святіший Отець ще раз пригадав свою пораду: завжди мати з собою кишенькову Євангелію та щодня знаходити час прочитати принаймні уривок.

За словами Наступника святого Петра, «велокопісна пустеля» допомагає нам сказати «ні!» духові світу, ідолам та скріплювати солідарність з ближніми. «Отож, – закликав він, – без страху входімо у пустелю, бо ми не самі, ми з Ісусом, з Отцем та Святим Духом». Зрештою, нас провадить той Самий Дух, «Який зійшов на Ісуса і Якого ми отримали в Хрещенні».

Вказавши на приклад Пресвятої Богородиці у слухняності Святому Духові та побажавши, щоб Вона «допомагала нам піддатися Його проводові», Папа ввірив Діві Марії тиждень духовних вправ, які розпочав разом зі своїми співробітниками з Римської Курії. «Моліться за те, – попросив він вірних, – щоб у цій “пустелі”, якою є духовні вправи, ми змогли почути голос Ісуса, виправити різні вади, які кожен має, та протистояти спокусам, які щодня нападають на нас».

Джерело: http://www.credo-ua.org/2015/02/130359

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *