В Покотилівці освячено храм і катехитичні класи

Ось і наступило довгоочікуване завершення ремонтних робіт у Свято-Покровському храмі оо. Василіян у смт. Покотилівці на Харківщині. Вони тривали від початку літа. Було встановлено, зокрема, теплу підлогу, якісне озвучення, кожен куток осучаснено.

22 листопада, в неділю вранці, Утреню у монастирському храмі відслужив о. Протоігумен Йоан Школик, ЧСВВ. Опісля прибулі звідусюди парафіяни та гості зустріли владику Василія Тучапця, ЧСВВ, екзарха Харківського, який, освятивши оновлену церкву та катехитичні приміщення (молодіжної спільноти «Вірні вірі» та дитячої недільної школи Святого Василія Великого), очолив Архиєрейську Літургію. З Архиєреєм співслужили священники з різних частин України: зі Львова о. Протоігумен Йоан Школик, ЧСВВ та о. Корнилій Яремак, ЧСВВ (Провінційний радник), місцевий настоятель о. Йосиф Щур, ЧСВВ, о. Роман Мельник, ЧСВВ, ігумен Погінського монастиря, о. В’ячеслав Сеник, ЧСВВ, настоятель монастиря у Званівці (Донбас), о. Онуфрій Репецький, ЧСВВ із василіянського монастиря в Кам’янці-Подільському, о. Піо Павлик, ЧСВВ, економ Крехівського монастиря, о. Миколай Микосовський (Покотилівка), ЧСВВ, о. декан Олександр Дядя (Суми), о. Петро Майка (Ізюм), о. Володимир Раковецький (Полтава), о. канонік РКЦ Григорій Семенков (Харків). Дияконував отець-диякон Микола Литвиненко.

У своєму духовному повчанні Владика Василій наголосив на необхідності мати таку сильну віру, котра була в Яіра (голови синагоги), що просив Спасителя за свою дочку. Екзарх Харківський також зазначив, що цей відремонтований храм є зовнішнім боком нашого християнського життя: важливо ще будувати наш внутрішній (душевний) храм.

Були присутні на важливій події теж жертводавці. Їх небагато, як мовив о. Йосиф, але вони є дуже щедрими. Також він згадав декотрих невтомних робітників, подякувавши їм при тій нагоді.

Вкінці були зачитані подяки волонтерам, хто спричинився для допомоги нашим мужнім захисникам на Сході країни чи у Харківському військовому госпіталі.

Скінчилося святкове дійство частуванням на задньому подвір’ї монастиря, зокрема смачним бограчем, який традиційно зготувала сім’я Рущак із Харкова. Благословив трапезу о. Онуфрій Репецький, ЧСВВ, перший настоятель Свято-Покровської обителі.

Повідомив о. Миколай Микосовський, ЧСВВ

 

 

 

 

 

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *