Наслідуймо ангелів, звертаймося до них в молитві – Владика Василій у день свята Архистратига Михаїла

У день свята Архистратига Михаїла Владика Василій, Екзарх Харківський очолив у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця святкову Утреню та Божественну Літургію. У проповіді Архиєрей звернув увагу на зміст свята та його історію.

“Господь дав владу своїм учням наступати на зміїв і скорпіонів. Це може викликати у нас здивування. Але учні справді відчули велику Божу силу, бо самі сказали Ісусові: “Навіть духи нам коряться”, –  сказав Владика Василій. Екзарх Харківський пригадав біблійну основу свята, коли архангел Михаїл розпочав війну на небі та зі словами “Хто як Бог?” переміг злих ангелів.

Чому важливо святкувати пам’ять ангелів? Колись секта садукеїв говорила, що нема воскресіння і ангелів. Христос навпаки говорив про те, що Його Отець може дати Йому легіон ангелів.

“Святе Письмо неодноразово говорить про ангелів. Ангели повсякчасно прославляють Бога, їх Господь створив, щоб вони звіщали Його волю людям. Ангел з’явився Захарії, архангел Гавриїл звістив Діві Марії про народження Сина Божого, ангел з’являється Йосифові і передає волю Господню. Ангели є тими, хто захищають людину. Кожна людина, яка охрестилася в Ім’я Пресвятої Тройці, має свого ангела”, – зазначив Екзарх Харківський.

У Святому Письмі говориться, що є дев’ять хорів ангелів: Серафими, Херувими, Власті, Начала, Господства, Сили, Престоли, Архангели, Ангели. Бог створив ангелів, щоб вони прославляли Бога і служили кожному із нас.

“Чи ми відчуваємо присутність ангелів у своєму житті, чи співпрацюємо з ними, чи слухаємо Божу волю? В сьогоднішній день, коли ми вшановуємо архистратига Михаїла і ангелів, наслідуймо їх, будьмо вірні Господеві, звертаємося у молитві до них”, – додав Архиєрей.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *