При харківській парафії Святого Миколая Чудотворця успішно завершився дитячий табір

У прифронтовому спальному масиві «Салтівка» відбувся дитячий проєкт денного табору «вМиріЙдім». В ініціативі, яка відбулась за сприянням владики Василія (Тучапця), взяло участь понад 30 дітей з різних соціальних груп, що через силу обставин не змогли покинути місто. Табір провели брати Львівської Духовної Семінарії Святого Духа Іларіон Паньків та Василь Бучацький.

«Коли ми з братією лише повертались із Великодніх харківських місій, то в дорозі довго обдумував, чим можу ще послужити місту, яке прийняло тягар війни. Якось згадав, що в минулому мав досвід управління власним проєктом денних дитячих таборів «Живе Літо з Богом», який відбувався у Дрогобичі. До того ж знав, що маю під рукою свого друга Василя, який весь свій вільний час проводить у праці з підлітками. Свою затію подав владиці Василію (Тучапцю), а екзарх Харківський у свою чергу щиро загорівся цією ідеєю. Тож, таким чином на світ і з’явилася ідея інтенсиву для дітей, які мешкають у прифронтовій зоні Харкова.

З дітьми ми намагались любити сучасну українську культуру у масових проявах, забуватись в іграх та бути християнською спільнотою. І вийшло так, що укінці усі прощались фактично у сльозах. Вони плакали, а ми з братом Василем вперто стримували власні емоції. Нам запам’ятався терплячий Харків не лише нічними ракетними обстрілами чи денними прилетами артилерійських снарядів. Він запам’ятався щирістю і вдячністю…

Звісно, нам сердечно шкода, що окупант відбирає чиєсь дитинство. Утім, попри пережитий трагізм війни, ми з Василем гріємось думкою, що ці діти знайшли для себе новий соціальний простір – відкриту церкву, якою є Харківський екзархат», – зазначив Іларіон.

Прес-служба Харківського Екзархату

Світлини: Іларіон Паньків

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *