“Найперше просімо в Господа віри”, – Владика Василій у П’яту неділю Великого посту

У неділю 10 квітня екзарх Харківський владика Василій очолив Божественну Літургію у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця. Роздумуючи над недільним Євангелієм, архиєрей звернув увагу на постать жінки-блудниці, яка вмила ноги Ісуса слізьми покаяння та витерла їх своїм волоссям. Христос простив цю жінку, сказавши: “Віра твоя спасла тебе, іди в мирі”. “Цих слів не удостоївся ніхто з тих законовчителів, фарисеїв, які були з Ісусом, які запросили його до себе, а удостоїлася жінка. І це невипадково”, – сказав владика Василій. Христос бачив стан душі цієї жінки, її щире покаяння і віру, тому з миром в серці вона пішла з цього дому.
“Ми бачимо, що цілком в іншому стані перебувають законовчителі, фарисеї, які вважали себе праведними перед Богом, в них не було віри в Ісуса, що він Син Божий, Спаситель, але цю віру отримала жінка-грішниця”, – зазначив екзарх Харківський.
Владика Василій підкреслив, що невипадково у П’яту неділю Великого посту Церква подає саме це Євангеліє, звертаючи увагу кожного з нас на важливий момент покаяння. Також в цей день Церква вшановує пам’ять Преподобної Марії Єгипетської, яка також була великою грішницею, вела розпусне життя. Але коли вона поїхала з паломниками до Єрусалиму, якась сила не впускала її до храму Воскресіння Господнього. Тоді Марія зрозуміла, що саме гріхи не пускають її у це святе місце. Тоді в її свідомості відбулася велика переміна, вона усвідомила свою негідність, свої гріхи і сказала до Господа, щоби він дозволив їй увійти в храм, а вона змінить своє життя. Вийшовши з храму, вона залишилася у Святій Землі, в Палестинській пустині проводила решту свого життя в покаянні і покуті за свої гріхи. Господь удостоїв її великих дарів – молитви і різних знаків, чудес та вічної нагороди в Царстві Небесному.
“Від початку Великого посту ми просимо у Господа, щоби він відчинив нам двері покаяння, щоб подав нам світло свідомості наших гріхів. Залишається ще два тижні Великого Посту, тож просімо Бога, щоб ми пізнали свої гріхи, щоб ми могли в Таїнстві Сповіді отримати благодать прощення гріхів”, – сказав владика Василій.  “Просімо в Господа найперше віри, щоб Божий мир перебував в нашому серці”, – додав архиєрей.
Пресслужба Харківського екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *