У Харкові відбулася презентація дитячої Біблії шрифтом Брайля

17 липня у м. Харкові відбулася презентація Біблії для дітей, яка написана шрифтом Брайля. Дане видання приурочене вшануванню року Біблії в Україні та присвячене особі Блаженної пам’яті Патріарха Любомира (Гузара), який на схилку літ також боровся із недугою, пов’язаною із втратою зору. Книга є спільним проектом УГКЦ та волонтерського руху “Заплющ очі. Дивись серцем” в особі Ростислава Комаренка.  Презентації видання відбуваються у різних містах України, зокрема, у Рівному, Києві, Одесі, Житомирі, Івано-Франківську та інших обласних центрах.

Дана Біблія об’єднує як і зрячих дітей, так і незрячих. Вона написана в такий спосіб, що спершу дитина буде потребувати ознайомлення із самим текстом – звичайним та шрифтом Брайля, а тоді вже зможе відчитати й самі малюнки, які також нанесені на матеріал цим самим шрифтом.

Головними доповідачами на презентації у Харкові були Преосвященний Владика Василій (Тучапець), Екзарх Харківський УГКЦ, Владика Мар’ян (Бучек), єпископ РКЦ та Валентина Антонівна Бутенко – керівник ГО “Харківський центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей “Право вибору”.

“Це не є звичайна книга, адже Біблія – це Слово Боже, яке несе в собі світло, – наголосив Владика Василій. – В Псалмі 118 псалмопівець говорить: “Слово твоє, Господи, є світильником для моїх ніг та світлом для стежок моїх”. Воно є світильником, який вказує шлях, яким потрібно іти в житті. Тому це не є книга лише якась навчальна чи пізнавальна, але найперше це Слово Боже”. Екзарх Харківський побажав, “щоби через цю книгу Господь відкрив дітям очі їхнього серця. Щоби це світло Божого Слова відкрило очі душі, щоб ці діти йшли шляхом віри, надії, любові і спасіння.”

У своєму слові Владика Мар’ян відзначив простоту та доступність у написанні даної Біблії, а Валентина Антонівна наголосила на важливості книги у процесі християнського виховання дітей.

Варто додати, що у презентації взяли участь Родяхіна Тетяна Анатоліївна, заступник директора з навчально-методичної роботи Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс імені В.Г. Короленка» Харківської обласної ради, Калініна Ганна Павлівна, завідувач Бібліотеки-філія № 17 для сліпих ім. Гіршмана ЦБС Шевченківського району та Агафонов Володимир Іванович – керівник Східного регіонального Біблійного товариства в Україні.

Усі присутні подякували УГКЦ в особі Преосвященного Владики Василія за це видання і висловили сподівання на подальшу співпрацю у видавництві християнської літератури для осіб з порушенням зору.

На завершення Владика Василій подарував примірники дитячої Біблії усім присутнім та обговорив наступні заходи презентації Біблії у спеціалізованих закладах та бібліотеках, де примірники Біблії залишаться, а діти завжди матимуть змогу вивчати Слово Боже.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *