Владика Василій, Екзарх Харківський очолив Святу Літургію для спільнот «Віра і Світло»

15 лютого у Львові члени спільнот «Віра і Світло» святкували Стрітення Господнє. Це свято для них є особливим, адже саме в цей день у цілому світі відзначають «Свято Світла». У Львові для святкування “віросвітляни” зібралися у храмі свв. Ольги і Єлизавети. Святу Літургію очолив владика Василій, Екзарх Харківський.

“Віра і Світло” – міжнародний християнський рух, який об’єднує родини, де є особи з особливими потребами, та молодь-приятелів, які з ними товаришують.

В далекому 1972 році французька спільнота руху «Віра і Світло» вирішила, що її щорічне святкування відбуватиметься на Стрітення, в день, коли маленького Ісуса принесли до храму. Ідея такого святкування знаходиться у пророцтві Симеона, який звіщав, що Ісус, якого Йосиф і Марія принесли до храму, «поставлений на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі, Він буде знаком протиріччя».

«Батьки у «Вірі і Світлі» відчувають правдивість цих слів на власному досвіді, – пояснює отець Мартин Хомів, провінційний капелан «Віри і Світла» в Україні. – Їхні діти теж є «протиріччям» у світі. У суспільстві для них досі немає гідного місця, а матері особливих дітей добре розуміють слова, які Симеон сказав Марії: «…а тобі меч прошиє душу, щоб відкрилися думки багатьох сердець». Адже наші друзі з особливими потребами розкривають усе те, що ховається в серцях людей, щоб одних звалити з ніг гордості та самовпевненості, а других піднести до вершин справжньої самовідданої любові».

Отець Ігор Калаш, священик храму свв. Ольги та Єлизавети, у «Вірі і Світлі» з самих початків руху в Україні.

«Для мене «Віра і Світло» – це особлива історія, – розповідає священик. – Ще семінаристом я брав участь у віросвітлянських реколекціях, які проводив відомий у цілому світі отець Генрі Ноуен. Згодом, в 1997 році я став капеланом спільноти «Сьоме небо» при церкві Різдва Пресвятої Богородиці. А коли в 2003 році я став служити в храмі свв. Ольги і Єлизавети, то зрозумів, що мені на парафії дуже бракує «Віри і Світла». Тоді ми заснували тут нашу спільноту «Сонечко», капеланом якої я є дотепер».

На цьогорічне святкування «Свята Світла» зібралися батьки, друзі з особливими потребами, а також приятелі з 15 львівських спільнот та з міста Жовкви.

«Свята Літургія зі спільнотами «Віра і Світло» – це особливий досвід, – ділиться враженнями владика Василій. – Мене вразив той особливий духовний стан, великий пієтет, з яким друзі з особливими потребами приймають Святе Причастя, а ще їхнє дружнє та радісне «Алилуя». Ця Свята Літургія та святкування пригадали мені ідею, яку ми вже мали раніше – заснувати спільноту «Віра і Світло» у Харкові. Сподіваємося, що з Божою поміччю нам це вдасться».

У своїх роздумах над святом Стрітення Господнього владика Василій звернув увагу на те, що Господь у цій події відкриває нам, що Ісус – це не тільки дитина, це Син Божий: «про це свідчить старець Симеон, який з натхненням Божого Духа прийшов у храм, взяв Дитя на руки і мовив: «Нині, Владико, можеш відпустити слугу Твого за Твоїм словом у мирі, бо мої очі бачили Твоє спасіння, що Ти приготував перед усіма народами; світло на просвіту поганам, і славу твого люду – Ізраїля». Христос є спасінням і Він є Світлом, яке просвічує всі народи. В тропарі ми співаємо: «Радуйся, благодатна Богородице Діво, бо з Тебе засяло Сонце правди – Христос Бог наш, що просвічує тих, що в темряві». Христос є Світлом для тих, хто повірив в Нього.

Ви прийшли, щоб прославляти Христа, який є цим Світлом, тому що вірите в Нього. Ви є дітьми світла!» На завершення Архиєрей побажав усім, щоб вони були тим світлом для усіх людей через свою доброту, любов, через свою усмішку.

Повідомила Надя Калачова

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *