Різдвяна просфора у Харківському екзархаті

12 січня Екзарх Харківський владика Василій очолив Архиєрейську Святу Літургію у катедральному храмі свв. Верховних Апостолів Петра і Павла у співслужінні із священиками екзархату. Опісля відбулися взаємні вітання з нагоди Різдвяних свят, а також виступ гостей – колядників зі Львова.

“Небо і земля нині з’єдналися, нині, той, хто на небі, сходить на землю, щоб людину, яка є на землі, піднести до неба, – звернувся до усіх присутніх кир Василій зі словом проповіді. – Бог приходить до людини, щоб бути разом з нею, щоб людині відкрити вхід до Божого Царства. Але будь-що може стати перешкодою для людині до цього Божого Царства: багатство, влада, побутові речі, коли людина щось матеріальне ставить на перше місце”. Архиєрей зазначив, що це не лише стосується мирян, а також священиків. Адже буває, що духовна особа більше дбає про дочасні блага, а не про те, щоб вести людей до Христа. “Священик найперше кожного дня має поставити запитання, що я сьогодні маю зробити для спасіння: особистого, родини і моїх вірних. Він має проводити зустрічі з вірними, на яких читати Слово Боже, роздумувати над цим Словом, його знати і жити ним, проводити систематично і регулярно богослужіння у храмі чи у тому місці, де він молиться, проводити катехизацію для дітей, молоді”, – додав Екзарх Харківський. Проповідник навів приклад апостолів, яких Христос покликав на служіння і які дбали насамперед про духовні речі.

На завершення Архиєрей побажав, щоб Різдвяні святкування поглиблювали віру в Бога, та щоб люди прямували шляхом спасіння, прославляючи Дитятка Ісуса. Опісля Екзарх Харківський поділився різдвяною просфорою із духовенством.
Просфора – особливий хліб, який готується для Божественної Літургії. З грецької «просфора» означає «приношення», це те, що ми хочемо принести в дар Богові, аби послужити Йому. Але коли ми святкуємо Різдво Христове, ми цією різдвяною просфорою ділимося один із одним.

Повідомила с. Олексія, Згромадження св. Йосифа ОПДМ

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *