Святі показали, як вірою повинна жити людина – Екзарх Харківський у неділю Всіх святих українського народу

5 липня, у неділю Всіх святих українського народу, Екзарх Харківський Владика Василій відвідав парафію Введення в храм Пресвятої Богородиці міста Суми. На порозі храму Архиєрея привітали парох – отець-декан Олександр Дядя та парафіяни храму.

У слові проповіді Екзарх Харківський застановився над євангельським уривком про зцілення слуги сотника. “Бачимо, яке велике значення має віра, завдяки якій Христос робив чуда”, – сказав Архиєрей, додавши, що від віри людини залежить дуже багато. В Євангелії ми бачимо багато прикладів чудес, які сталися через віру: зцілення двох сліпих, зцілення дочки жінки-хананейки.

Владика Василій також пригадав, що в сьогоднішню неділю Церква вшановує пам’ять Всіх святих українського народу, зокрема, святих Володимира, Ольгу, Бориса і Гліба, Антонія і Теодосія Печерських, Йосафата, Архиєпископа Полоцького. У цю неділю згадуємо і наших блаженних ХХ століття, віддали своє життя, а не відреклися віри в Христа.

“Чому Церква вшановує святих? Бо вони показали, як вірою повинна жити людина, адже віра виражається у тому, чи ми слухаємо Господа, чи виконуємо Його заповіді”, – сказав Екзарх Харківський. Коли дивимося на святих, то бачимо, що вони не відразу стали святими. Святий Володимир був язичником, вів аморальне життя, а потім змінився: дбав не лише про себе, а також про свій народ, виявляв до нього милосердя.  “Апостол Павло писав: “Воля Божа – святість ваша”. Христос через заповіді охороняє людину і дає їй дороговкази, щоб жити добре і зростати у вірі і благодаті Божій. Нехай приклад наших українських святих стане для нас заохотою до добра”, – додав Архиєрей.

Пресслужба Харківського Екзархату

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *