Полтавські греко-католики сьомий рік поспіль колядують з Різдвяним вертепом

7 січня, у день Різдва Христового, парафіяни храму Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві вже сьомий рік поспіль відвідують з вертепом та Різдвяними колядками помешкання своїх вірних.

Ціль щорічного вертепу для полтавських греко-католиків — принести людям радість, створити настрій Різдвяного свята у родинах та принести звістку про народження Божої дитини.

Настоятель Свято-Троїцького храму, отець Юрій Кролевський розповідає, що Різдво Ісуса Христа — свято надії, радості та близькості Бога до людини. Бо новонароджений Спаситель — сповнення сподівань людства на прихід Царства Божого — справедливості, миру і добра.

— Життя українського народу сьогодні проходить у непростих умовах: ми живемо у час військового протистояння, відсутності у багатьох впевненості у завтрашньому дні. Тому, колядуючи та відвідуючи домівки, хочемо принести впевненість та надію, оптимізм та віру, зробити наших людей учасниками та свідками Божої радості, яка ніколи не проминає, — говорить Юрій Кролевський. 

Такий вертеп — синтез традицій Західної та Східної України. У гурті зазвичай присутні священики, діти та молодь, дорослі, а навіть старші люди. Колядники носять зі собою одну-дві зірки як символ вифлеємської зірки, яка з’явилася та засяяла з народженням Христа. Вертеп не має конкретного сценарію, проте в ньому є певні ролі — пастушки, янголи, звіздарі.

Член парафіяльної економічної ради Світлана Жездріс розповідає, що бере участь у Різдвяному вертепі уже всьоме та з кожним роком число охочих долучитися до коляди зростає:

— Перший рік, коли ми розпочинали колядувати по домівках, нас було всього кілька чоловік. І хоч багато наших парафіян у пошуках кращої роботи залишили останніми роками Полтаву, парафія помітно зростає: як з боку колядників, тих, хто хоче долучитися до Різдвяного походу, так і зі сторони домівок, які ми відвідуємо з вертепом з року в рік.

Цьогоріч у мандрівній виставі вулицями Полтави беруть участь восьмеро дітей і дванадцять дорослих осіб. Як і раніше відвідини вертепу триватимуть цілий день, а пересуваються його учасники трьома автівками. 

Щороку зібрані з коляди кошти греко-католики використовували для потребуючих людей, зокрема для воїнів АТО, для переселенців із зони бойових дій і на сиротинець у Кобеляцькому районі. 

Цьогорічні гроші теж підуть на благодійність, на реконструкцію та ремонт молодіжного простору Дзига hub у Полтаві. Простір створить комфортне середовище, яке б допомогло молодій особі не загубитися на вулицях міста, не маргіналізуватися, а зрозуміти суть, сенс та зміст свого життєвого покликання як людини та громадянина.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *