Реколекції на Полтавщині

Крокуючи слідами Великого посту, переходячи уже четвертий його тиждень, семінаристи, бр. Андрій Шабанов, бр. Роман Гридковець, бр. Юрій Шабанов, в один прекрасний день почули цікаве питання від ректора: «Чи хочете, браття, поїхати зі мною на реколекції в Полтаву?». І ми, бажаючи побачити ще не відомий для нас куточок України, одразу погодились. Отець Петро отримав запрошення від полтавський отців Юрія і Максима, котрі виявили бажання, щоб наш ректор провів духовні науки на їхній парафії Пресвятої Трійці. Приїхавши туди, одразу відправилися у каплицю архистратига Михаїла, де під відкритим вечірнім небом та із запаленими свічками відслужили хресну дорогу. Господь нас щедро благословив, адже наша молитва на дворі зуміла торкнутися сердець перехожих людей, котрі зупинялись на декілька хвилин і уважно слухали та долучались до цих страсних розважань. Зі слів о. Максима ця хресна дорога справді стала унікальною і особливою. Адже він ще такого не бачив, щоб перехожі полтавчани, невідомі йому люди, разом єднались у молитві. А яскраві вогники на свічках немов мерехтіли з їхніх щирих і відкритих сердець. Отець-ректор, після молитви у своєму зверненні до людей, назвав побачене небесним Єрусалимом. У такому дусі та радості від пережитого ми завершили перший день нашого перебування в Полтаві.

Наступний день реколекцій розпочали з Божественної Літургії, яка служилась уже безпосередньо на парафії Пресвятої Тройці. Опісля цього відбулась чергова наука. На ній реколектант разом із слухачами зумів пройти усі недільні Євангелія, що читаються в період посту і підготовки до нього. Провів їхній аналіз і різні паралелі. Намагався пояснити парафіянам, для чого нам піст і яка його справжня мета. Ось таку тематику мала ця наука. Після цього нас уже чекала парафіяльна молодь, для того, щоб познайомити, показати це загадкове місто. Прогулюючись та спілкуючись з нашими екскурсоводами, ми запізнали багато різних архітектурних пам’яток і побачили прекрасні вулиці  Полтавщини. Із позитивними враженнями і чудовим настроєм закінчили ще один день наших реколекцій.

Неділя, останній день нашого перебування в Полтаві, розпочалась з Утрені, продовжилась Божественною Літургією і останнім повчанням о. Петра. Наука висвітлювала зміст недільного Євангелія і великого заклику реколектанта любити своїх ближніх. Саме такими словами «Люблю тебе» семінаристи, співаючи, завершили цю настанову.

Звичайно, можливість побачити історичні пам’ятки, цікаву архітектуру, прекрасні краєвиди не може не тішити, але справжня радість і приємність огорнула нас тоді, коли ми побачили щасливі, задоволені лиця парафіян, які висловлювали нам різні слова подяки за те, що ми приїхали до них. Господь робить все невипадково, на все має свій задум. Отож, дякуємо Богу за те, що ми могли в такий спосіб послужити Йому та людям. Нехай ці реколекції будуть втіленням Його святого задуму і  волі, котру доручив виконати нам, своїм слугам.

бр. Андрій Шабанов, ІІ курс КТДС

Джерело: http://ktds.org.ua/news/our/rekolektsii-na-poltavshchyni/

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *