«Ми тут пережили ще один Єрусалим» – ректор Київської Духовної семінарії під час Хресної дороги у м. Полтаві

20 березня 2015 року Божого у м. Полтава поблизу каплиці святого Архистратига Михаїла, у меморіальному комплексі загиблим воїнам та правоохоронцям відбулася Хресна дорога під відкритим полтавським небом. Цю молитву провадив ректор Київської Духовної семінарії отець Петро Жук разом зі семінаристами. На молитву зібралося близько сотні полтавців. Гості з Києва приїхали на запрошення отця Юрія Кролевського, пароха полтавської громади УГКЦ Пресвятої Тройці.

«Ми цю Хресну дорогу жертвуємо в пам’ять усіх, хто сповняє свій святий обов’язок. Нехай наша молитва лине до Неба, нехай наші молитви і роздуми будуть роздумами над вартістю тої великої Жертви, яку приніс сам Господь, бо наше з вами спасіння та відкуплення прийшло через смерть Господа, через кров, через його терпіння, пониження. Невже доля нашого народу не нагадує нам сьогодні ще одну Хресну дорогу? – так звернувся отець Петро до полтавців на початку спільної молитви.

Протягом усіх стацій молилися за воїнів АТО, правоохоронців, за їхні родини, дітей, за мир та спокій на українських землях. Рівно ж молилися і за тих, які є зранені та не можуть очистити свою свідомість, за людей, в яких є рани пропаганди, ідеології, ненависті та злоби. «Бо ці рани, – за словами ректора, –  є раковою пухлиною, бо злість та озлоблення ніколи не залишається на місці його носія, вони завжди торкаються когось іншого, вони завжди шукають адресата».

Полтавці, які взяли активну участь у Хресній дорозі та долучилися до молитви, серед яких воїни АТО, правоохоронці, військові, підприємці, педагоги, школярі та студенти, були вражені такою гарною динамічною постановкою молитви, словами проповіді ректора та співом семінаристів, який було чути на багатьох вулицях м. Полтави.

«Ми, тут у Полтаві, під відкритим небом, у центрі міста, пережили ще один Єрусалим, – звернувся  отець-ректор на завершення Хресної дороги, –  бо у цій молитві ми згадали всіх: наших братів та ворогів, всіх тих хто нас любить і тих, хто, можливо, ненавидить нас».

Слід зауважити, що у самій Полтаві така Хресна дорога під відкритим небом, на одній з центральних вулиць міста, у такому незвичному форматі відбувається вперше. «Ця Хресна дорога, яка відбулася та мала місце у Полтаві, – за словами військового капелана отця Максима Кролевського, – буде записана золотими літерами на сторінках історії не лише Полтави, а на сторінках історії Нашої церкви та цілого українського суспільства».

 

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці м. Полтави

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *