Пасха на Полтавщині: відгук семінаристів про перебування на місійних теренах

DSC_1565Цього року я вперше побував на східних місійних теренах України, у цю далеку поїздку ми вирушили разом з семінаристом VI курсу братом Романом Лупаком. За час проходження практики разом із отцем Василем Улішаком ми відвідали міста і села Полтавської області, якими отець духовно опікується. Так, ми мали можливість бути на Богослужіннях, де я помітив у людей духовну простоту та відкритість у ставленні один до одного. Коли я був на похороні, мені впала в очі убогість життя сільських мешканців. Та разом з тим вони є дуже відкриті до спілкування. Також зауважив, що люди поважають свого священнослужителя, що є важливим у житті кожної парафії. На перший погляд, місії нагадують життя Ранньої Церкви: прихожан є небагато, але вони всі є віддані і послушні Церкві.
Брат Ростислав Тустанівський

Для мене перебування на східних теренах України не є вперше. Я розумію те, що для місійного служіння є потреба у священиках і тому при кожній нагоді стараюся ближче приглянутися саме до цієї частини України.
Мої враження від побаченого цього разу можу описати кількома словами: дуже позитивні! Мене із бр. Ростиславом гостинно прийняла сім’я священика отця Василя Улішака, що служить на кількох парафія Полтавщини, а проживає у с. Деменки. Вони для мене стали прикладом Домашньої Церкви. Та любов, яка перебуває в їхній сім’ї, для мене дуже багато говорить. Я розумію, що основа християнського життя кожного має бути побудована тільки на любові, тож на мою думку відносини у сім’ї мають бути прикладом для правильного розвитку парафіяльної спільноти . Місцеве населення теж справило на мене враження, увагу привертає їхня побожність та те, як вони моляться на Богослужіннях. Особливо вразила мене Пасхальна ніч, в яку ми відвідали три парафії, відстань між якими склала 400 км і щирість та простота місцевих мешканців, яку вони проявляли до нас у спілкуванні. Приємно, що запрошували нас приїхати до них знову.
Брат Роман Лупак

Також може зацікавити...

1 коментар

  1. Ростислав сказав:

    Дуже зраділи, коли побачили музичне представлення!
    Залишились найкращі спогади.
    Бажаємо наснаги у служінні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *