Представники УГКЦ відвідують з гуманітарною допомогою деокуповані території Харківщини

Представники УГКЦ відвідують з гуманітарною допомогою деокуповані території Харківської області. Третина регіону майже сім місяців перебувала під окупацією російських військ, а тому особливо потребує підтримки та допомоги.

З благословення владики Василія, екзарха Харківського, гуманітарну допомогу у постраждалі регіони області розвозять священники, сестри монахині та волонтери з харківських парафій УГКЦ.

Отець Андрій Насінник (директор “Карітас Харків), о. Михайло Станчишин, ТІ та с. Олексія Погранична, які служать і волонтерять при харківському Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця УГКЦ, вже відвідали і передали продуктові та гігієнічні набори жителям сіл Старий Салтів, Козача Лопань, Циркуни, Вільча. Команда відвідала деокуповане селище Шевченкове, де знаходиться спеціальний центр для людей, що виїжджають з окупованих територій. «Люди, які покидають свої домівки, повинні відчувати любов і турботу, адже це і є одним із основних наших завдань»,— ділиться отець Андрій.

Селище Вільча Вовчанського району, яке знаходиться за кілька кілометрів від російського кордону, постраждало одне з перших. Місцева парафія Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ  ще з 24 лютого перебувала в окупації, але храм та парафіяльний будинок дивом вціліли.

Мешканці селища, які не покинули рідні домівки, радісно зустрічали довгоочікуваних гостей з Харкова та ділились своїми спогадами та переживаннями у період окупації: «Води нема, світла нема, ми терпимо, але дуже радіємо, що ви до нас завітали». Люди пережили багато горя і особливо потребують, щоб їх вислухали та духовно підтримали.

Сестра Олексія, настоятелька Свято-Івано-Павлівського монастиря у Харкові, з початку війни допомагає Харкову та околицям, а після звільнення територій активно відвідує деокуповані міста та села. «Я радію, що можу принести частинку радості людям, які пережили багато горя. Гуманітарна допомога та інші необхідні продукти ще лише маленька частинка того, що потребують мешканці селищ та міст, адже війна закарбувала свій відбиток у серцях і душах кожного українця надовго», – розповідає сестра монахиня.

Варто додати, що велику частину волонтерської роботи проводить також парафія Святого Дмитрія міста Харкова. Окрім гуманітарної підтримки мешканців міста, священники та парафіяни храму також відвідують деокуповані території, зокрема, волонтери вже відвідали Ізюм, Балаклію, Шабелінку, Донець. До поїздки в місто Ізюм долучився також владика Гліб (Лончина), який помолився на місці масових поховань закатованих українців. “В Ізюмі ми відвідали людей, які живуть в місті без води, світла, зв’язку, привезли їм харчі та засоби гігієни”, – ділиться учасниця поїздки, волонтерка Свято-Дмитрівського храму Ольга Бондар-Різниченко.

Охопити допомогою всі постраждалі регіони Харківщини вкрай важко, але священники та волонтери роблять те, що в їх силах, адже на війні нема маленьких справ, бо кожна молитва, кожен вчинок милосердя – це наближення перемоги добра над злом.

Підготували Галина Насінник, Уляна Тимчук

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *