Представники Харківського Екзархату взяли участь у Ювілейній прощі та з’їзді молоді у Гошеві

23-26 серпня відбувалася молодіжна проща до Гошівського Василіянського монастиря Преображення ГНІХ. Кілька днів молоді віком і душею прочани долали непростий шлях, щоб спільно подякувати Богові і висловити свої намірення біля Чудотворної ікони Гошівської Божої Матері.

Паломництво розпочалося з трьох головних міст: Львова, Івано-Франківська та Дрогобича. Крім того, з Івано-Франківська разом з головою молодіжної комісії Харківського екзархату о. Миколою Микосовським, ЧСВВ вирушила також молодіжна спільнота «Квіти Слобожанщини», яка діє при храмі св. Миколая у м. Харків. У дорозі прочани радісно проводили час, молячись та прославляючи у піснях Бога. В атмосфері доброзичливості, любові та прагненні до омріяної мети, учасники прощі швидко здолали нелегкий маршрут до Гошівського монастиря.

Прибувши на місце, молодь мала нагоду поглибити свої знання у тематиці екзорцизму, фейкових новин та розпізнанні життєвого покликання. Ці явища стали цьогорічними актуальними викликами, які розглядали отці василіяни на духовних майданчиках. Згодом на Ясну Гору з’їхалися ще й інші прочани з різних міст та парафій. Всього у чуваннях взяло участь 18 молодіжних спільнот та близько 600 учасників прощі. Варто додати, що на пам’ять про цьогорічну прощу на подвір’ї монастиря було встановлено ювілейний хрест.

Після вечері розпочалась вервиця з духовними повчаннями, а відтак – Божественна Літургія. Продовжились моління адорацією Святих Таїн, де ченці разом з молодіжними спільнотами дякували Богові та роздумували над Заповідями Блаженств. Далі на прочан очікувала ватра. Продовженням чувань були представлення через сценки і банси теми цьогорічної Ювілейної ХХ прощі до Гошівського монастиря від імені молодіжних спільнот: «З Біблією крізь життя: молодь, віра, розпізнання покликання». У кожному виступі можна було побачити оригінальність та креативність молоді, яка відповідально поставилися до того, щоб донести свою ідею у зрозумілий спосіб.

Завершальним етапом спільної зустрічі молоді стала Божественна Літургія об 11.00, яку очолив ігумен Гошівського монастиря о. Вінкентій Слободян, ЧСВВ. Гомілію виголосив ієромонах Івано-Франківського монастиря Христа Царя о. Роман Мельник, ЧСВВ. Роздумуючи над недільним Євангелієм (пор. Мт. 21, 33-42), він сказав: «Цей пан, який насадив виноградник, є Господь, який створив наш світ, людей і молодіжні спільноти». Ієромонах заохотив молодь не нарікати, а натомість приносити своєчасно добрі плоди. У цьому контексті о. Роман закликав застановитися над питанням про те, який є мій особистий вклад у спільноту, до якої належу. На завершення проповідник зазначив, що основою всього є наріжний камінь, яким є Христос. А тому кожен молодий християнин чи християнка повинні черпати від Нього сили, щоб розвиватися і творити.

Завершилось паломництво до Гошівської святині уділенням Повного відпусту та окропленням вірних свяченою водою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба osbm.in.ua

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *