Полтавські греко-католики десятий рік поспіль відвідують домівки вірян з Різдвяним вертепом

7 січня, у день Різдва Христового, парафіяни Свято-Троїцького храму УГКЦ у Полтаві відвідують з вертепом та різдвяними колядками помешкання своїх вірних. Цій традиції виповнюється десять років.

Мета святкового дійства — привітати усіх християн з Різдвом Господнім, принести радість та святковий настрій, наповнити цей день християнським змістом та принести полтавцям звістку про народження Божої дитини.

Настоятель Свято-Троїцького храму отець Юрій Кролевський говорить, що Різдво Ісуса Христа — свято особливої надії, радості та близькості Бога до людини:

— Ми, як і багато поколінь українців, живемо у дуже непрості часи. Тому нашою святковою, різдвяною, дзвінкою колядою хочемо полтавців зробити учасниками та свідками Божої радості, свята надії та оптимізму, Різдва Христового.

Такий вертеп — синтез традицій Західної та Східної України. Серед учасників — священники, діти та молодь, дорослі, а навіть старші люди. Колядники носять зірку — символ вифлеємської зорі, що з’явилася та засяяла з народженням Христа. Вертеп не має точного сценарію, але учасники виконують ролі — пастушків, янголів, звіздарів.

Учасниця Ліги греко-католицьких жінок у Полтаві та член парафіяльної економічної ради Світлана Жездріс колядує з Різдвяним вертепом вже 10 років:

— Для мене це вже стало доброю різдвяною традицією. Наша коляда об’єднує нас, ми можемо поділитися різдвяною радістю не лише з нашими вірними, але і з тими полтавцями, яких зустрічаємо на вулицях міста.

У нинішній мандрівній виставі беруть участь семеро дітей і десятеро дорослих. Відвідини тривають цілий день.

Кошти від попередніх вертепів використовували для потреб парафії та потребуючих людей нашого часу, зокрема воїнів ООС, переселенців та сиротинець у с. Деменки, яким опікуються сестри-монахині св. Вінкентія.

Цьогоріч вони теж підуть на благодійність та для облаштування соціального хабу при Свято-Троїцькому храмі УГКЦ.

Пресслужба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *