Київський капелан презентував у Полтаві книгу про загиблих героїв війни

1-zelinskiy-e145838448716118 березня в Полтавській обласній науковій бібліотеці імені Котляревського відбулася презентація книги військового капелана Української Греко-Католицької Церкви о. Андрія Зелінського «Соняхи. Духовність на час війни», яку 2015-го року випустило видавництво «Старого Лева».

Капелан – це  військовий, який відповідає за виховання солдатів та проводить богослужіння серед військовослужбовців, контролює їх моральний стан, є духовним наставником в армії.

Андрій Зелінський – священик УГКЦ, військовий капелан. Має три вищі освіти. Він філософ, богослов і політолог. Військовим священником став у 2006 р., коли розпочав служіння в Академії сухопутних військ (м.Львів) З червня 2014 р. – у підрозділах ЗСУ під Слов’янськом, Краматорськом, у Пісках, Дебальцевому та під Маріуполем Донецької області.

Свій досвід, пережитий на війні, отець Андрій виклав на папір. Так і з’явилася книга, яку священик презентував полтавцям.

Книга не писалася з метою бути книгою, ця книга – це пережите, це справжня. Тут немає, документалістики і жодного домислу. Усі її герої – справжні.

За словами автора, у книзі прози не йдеться про події у зоні бойових дій. Там зібрано тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце. Хлопці, про яких ідеться, – молоді офіцери Збройних Сил України, – втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Тож книга є даниною світлій пам’яті тим, хто в час, «коли Україну огорнула непроглядна темрява, соняхами запалали на полях української журби».

Священник розповів, що на фронті він в першу чергу пропагував любов, бо вона долає смерть. На його думку потрібно любити «щиро, щедро і до кінця», бо ненависть – виснажує і веде в нікуди.

Головна місія військового капелана в сучасних умовах – допомогти українському воїну не втомитися любити. Тільки любов може дати українському захиснику силу стояти до кінця. Любов – це один з головних меседжів моєї книги. 

Автор метафорично закликав глядачів «наближати світанок у цій темряві, люблячи» За його словами, нову Україну поштою ніхто не пришле, тож ми самі повинні зробити з неї простір свободи та гідності, бо це моральний обов’язок перед пам’яттю тих, хто віддав за неї життя.

Роман Грицун

Фото: Олег Журавльов

Джерело: https://tribuna.pl.ua/news/lvivskij-kapelan-prezentuvav-u-poltavi-knigu-pro-zagiblih-geroyiv-vijni/

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *