Господь дасть нам силу перемогти, якщо ми будемо вірні Йому – екзарх Харківський у Сиропусну неділю

“Христос каже: де твій скарб, там твоє серце. Що для людини є цінне, те вона прагне осягнути”, – сказав у Сиропусну неділю Владика Василій у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця міста Харкова. Архиєрей зазначив, що Христос говорить про скарб вічний, незнищенний, про скарб Небесного Царства, бо Господь хоче показати вірним, до чого вони мають прямувати. “Будь-який скарб людина може втратити, лише скарб спасіння є справжнім, тому важливо, щоб кожна людина йшла цим шляхом спасіння”, – сказав екзарх Харківський.

Владика Василій підкреслив, що у піст ми не лише стримуємось від страв. Ціль посту –  отримати очищення духовне, внутрішнє, щоб ми стримувались і від певних страв, і від гріхів. “Піст тілесний дає нам силу, мужність поборювати гріхи з допомогою Божої благодаті”, – додав Архиєрей.

Екзарх Харківський закликав піст об’єднати з молитвою, адже в кожного з нас в серці є переживання за війну, яка прийшла на нашу землю. Всі наші молитви скеровані на те, щоб Господь дав нам силу, мужність перебороти ворога, загарбника. “Просимо в Господа, щоб дав мужність керівництву держави, війську звільнити всю нашу землю, щоб знову наступив мир, щоб ми могли спокійно прославляти Господа і жити, з любов’ю ставлячись один до одного”, – сказав Владика Василій.

Окремо екзарх Харківський звернув увагу на прощення, до якого нас кличе Господь. “Ми маємо простити своїм ворогам, але це не означає, що маємо піддатися окупації. Ні! Ми відстоюємо своє законне право – жити вільно на своїй землі, і будемо відстоювати, поки не досягнемо миру в нашій Батьківщині”, – підкреслив Архиєрей. “Якщо ворог ступив на нашу землю – він отримає гідну відсіч. Господь дасть нам силу перемогти, якщо ми будемо вірні Йому”, – додав Владика Василій.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *