Храмовий празник парафії Святого Димитрія Солунського в Харкові (відеозапис трансляції)

Святого великомученика Димитрія Солунського. Храмовий празник Свято-Димитрівської парафії УГКЦ в Харкові.

Молебень до св. Димитрія Солунського Мироточця. Освячення води.
Архиєрейська Свята Літургія.

#Святий_Димитрій #Святий_Димитрій_Солунський #храмове_свято #УГКЦ #Харків

З книги “Життя святих”, о. А. Г. Трух, ЧСВВ, друкарня ОО. Василіян — Торонто, Канада, 1960, том 4-й:

“Св. Димитрій був, мабуть, дияконом, що згинув мученицькою смертю в часі Діоклетіянового переслідування християн у Дальмації. Але згодом, коли частину його св. мощів перенесли до міста Солуня в Македонії і поставили там на його честь церкву, то стали почитати св. Димитрія як високого цісарського достойника-проконсула й начальника міста Солуня. Згідно з легендарним оповіданням, мав цей св. вояк згинути мученицькою смертю за цісаря Максиміяна.

Св. Димитрій — це правдивий християнський мученик, тільки, на жаль, ми не маємо певного оповідання про його життя й мученицьку смерть.

У Русі-Україні св. мученик Димитрій утішався великим почитанням. Почин до цього дала облога Царгороду нашим князем Олегом. Літописець Нестор згадує, що коли руські війська зломили грецьку силу, то “убояшася греци і рекоша: ність се Олег, но св. Димитрій послан на ни от Бога”. А пізніше, коли християнська віра поширилася між нашим народом, тоді князі, їх війська й усі вірні віддавали себе св. Димитрієві в опіку. В літописі є теж згадка, що 1198 року привезено з Солуня володимирському князеві Всеволодові образ св. Димитрія. Цей образ був у Володимирі в великому почитанні. Св. Димитрієві було присвячено в Україні багато наших церков.”

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *