Храмове свято в монастирі св. Івана Павла ІІ м. Харкова

Нова обитель сестер Згромадження св. Йосифа ОПДМ, що у м. Харкові, названа на честь святого Івана-Павла ІІ. Цей святий зробив для Згромадження дуже великий дарунок – проголосив Блаженними двох сестер, які були вивезені в Сибір за сповідування віри – с. Олімпію Біду та с. Лаврентію Гарасимів.

2 квітня 2005 року Іван-Павло ІІ відійшов до вічності – народився для неба, тож цей день став для монастирського дому великим Празником. Також в цей день 2014 року у Ватикані повідомлено про створення Харківського Екзархату УГКЦ, виокремлюючи його територію з дотеперішнього Донецько-Харківського Екзархату.

Об’єднавши цих два свята, Владика Василій (Тучапець) разом з духовенством Харківського екзархату очолив Богослужіння у Свято-Івано-Павлівському монастирі. Помолившись святкову Утреню, єпископ освятив намісні ікони (іконописець – с. Еммануїла Цімбота, ЗСС Йосифа ОПДМ), відслужив Божественну Літургію та привітав усіх присутніх. “Сьогодні ми освятили ікони і зокрема ікону в честь святого Папи, який був проповідником і свідком Божого милосердя, щоб його слово, приклад, його віра також допомагали нам повірити в силу і безмежне милосердя Бога до кожного з нас і нашого народу”, – зазначив Архиєрей.

На торжество приїхали також сестри зі Львова – с. Емелія Федечко, яка, будучи Головною Настоятелькою у 2004 році, благословила сестер на працю у Харкові та с. Христина Гавронська.

Варто зазначити, що сестри Згромадження св. Йосифа Обручника служать у Харкові з 2005 року, у січні 2016 – Блаженніший Святослав освятив новий монастир св. Івана Павла ІІ. Зараз у ньому проживають дві монахині: с. Неоніла Варениця (настоятелька) та с. Григорія Костів (голова Катехитичної комісії Харківського екзархату).

IMG_5616IMG_5622IMG_5639IMG_5762

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *