Відбулися формаційні курси для священиків Харківського Екзархату

Впродовж 29-31 січня відбувалися формаційні курси для священиків Харківського екзархату УГКЦ. Також на курсах був присутній представник УАПЦ отець Павло.

Кожного дня духовенство екзархату розглядало та роздумувало над важливими питаннями та темами, які допоможуть у душпастирській праці на теренах Східної України.

У перший день відбулись збори священиків. Владика Василій Екзарх Харківський представив основні постанови роботи Синоду Київської Митрополії. Також голови комісій екзархату представили звіти роботи за 2018 рік. Спільно були складені плани роботи на майбутнє.

Другий день був присвячений темі сповідництва, як виникло та розвивалось Таїнство Сповіді. Преосвященіший владика Богдан Дзюрах ґрунтовно та чітко окреслив кожен історичний етап та наголосив на основних аспектах розвитку Тайни Покаяння.

Практичним порадам у Сповіді був присвячений третій день формаційних курсів. На початку було виділено основи вчення Церкви щодо Тайни Покаяння відповідно до Кодексу Канонів Східних Церков та Партикулярного права нашої Церкви.
Владика Богдан наголосив на таких основних питаннях: «Як стати добрим сповідником?», «Як вести діалог у сповіді?», «Як допомогти пенітентові збудити щирий жаль за гріхи?». Спільними зусиллями священники вирішували поставлені питання та задачі.

Варто зазначити, що
формаційні курси є дуже важливими, адже допомагають отримати нові знання, збагатись досвідом праці
інших священників та запрошених гостей.

«Формаційні курси надали можливість пригадати про важливість Тайни Покаяння у житті парафіяльної спільноти та житті кожного священника і вірного», – зазначили учасники зустрічей.

о. Андрій Насінник

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *