Екзарх Харківський взяв участь у реколекціях католицьких єпископів України

Уже традиційно це були духовні вправи для владик обох обрядів. У реколекціях, що тривали з 27 до 29 листопада, взяли участь єпископи РКЦ, УГКЦ та Мукачівської греко-католицької єпархії. Взяв участь у реколекціях також Екзарх Харківський Владика Василій. Духовні науки виголосив отець Роман Лаба OSSPE. Проповідник зосередив свою увагу на постаті святого Йосифа.

Глава УГКЦ Верховний Архієпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук наголосив, що під час реколекцій, які ще звуться духовними вправами, учасники намагалися глибше зрозуміти свою місію, як християн, як Церкви, як єпископів:
— Особливістю реколекцій було те, що наш отець-проповідник намагався висвітлити покликання єпископського служіння через призму постаті святого Йосипа, Обручника, через його поставу, про яку ми читаємо в Євангеліях, через його батьківство по відношенню до Ісуса Христа, його місію хранителя Церкви. Він є тим, хто через своє батьківство піклується і рятує життя Дитятка і Його Матері Марії. Так само єпископ покликаний бути хранителем божественного життя у тілі Христової Церкви. Також Глава УГКЦ прокоментував вже кількарічну традицію робити спільні реколекції для єпископів двох обрядів:
— Ми всі, єпископи, розуміємо, що ми є всі братами через те, що ми маємо Єдиного Отця, що на Небі. Ми є членами одної і тої самої Христової Церкви. Ми є братами, бо маємо ту саму Матір. І ми згуртовані довкола нашого батька – Святішого Отця. І те свідчення церковної єдності у різноманітності традицій і обрядів, богословських думок, різного роду духовних досвідів є багатством України сьогодні.
Після реколекцій відбулася братня зустріч єпископів, під час якої єпископи обговорювали діяльність Церкви та завдання, які стоять перед ними.

Джерело: CREDO: http://credo.pro/2018/11/224926?fbclid=IwAR3ABQGUtcC_z1HpCFLw0ar-9bQoA41UAa3NufDjlpTfhrjVDkeyJw_MHVI

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *