Екзарх Харківський очолив богослужіння з нагоди храмового свята у Покотилівському василіянському монастирі

У день Покрови Пресвятої Богородиці парафіяльне свято відзначають отці Василіяни у Покотилівському монастирі. Після прибуття паломників пішої прощі з Харкова до Покотилівки та привітання на сходах храму о. настоятеля Йосифа Щура, ЧСВВ, розпочалась Велика Вечірня з Литією. Її співали семінаристи з Івано-Франківської та Київської семінарій. На святкування ввечері теж прибув о. декан Олександр Дядя з м. Суми з вірними та о. Юрій Целеп з Охтирки. Відтак після вечірні всі охочі, зокрема паломники, мали на монастирському подвір’ї вечерю. Особливо був смачним бограч, який щороку готує родина Рущаків. Від 21:00 до 23:00 у церкві була Адорація Євхаристійного Ісуса та змістовні духовні роздуми, які виголосили о. Йосиф Щур, ЧСВВ, о. Миколай Микосовський, ЧСВВ і бр. Віталій Павлюк, ЧСВВ.

13 жовтня в неділю вранці о. настоятель Йосиф Щур, ЧСВВ відслужив святкову Утреню, після котрої присутні вірні зустріли та привітали владику Василія, ЧСВВ, Екзарха Харківського. В час Архиєрейської Літургії єпископу співслужили о. настоятель Йосиф Щур, ЧСВВ, о. Піо Павлик, ЧСВВ, економ Крехівського василіянського монастиря, о. Володимир Раковецький з Полтави і о. Андрій Буняк із смт. Вільче. У своїй проповіді владика Василій наголосив, якою важливою у християнському житті є молитва до Богородиці. “Сьогодні ми зібрались разом на цій молитві… Марія хоче нас навчити цієї молитви, щоб вона була щирою, сердечно і також вислуханою”, — підкреслив він. Після Служби Божої було вручено декрети катехитам екзархату на катехитичну місію та засновано при парафії св. Покрови дитячу катехитичну школу ім. св. Василія Великого. Її директором став бр. Віталій Павлюк, ЧСВВ. Також кир Василій освятив нові вхідні двері до церкви.

Опісля розпочалась святкова розважальна програма, яку приготувала парафіяльна молодь зі спільноти “Вірні вірі” та діти з катехитичної школи. Пісні, рухливі банси, ігри — все прикрасило спільне святкування парафіяльного празника. Завершилось свято традиційно смачним частуванням для всіх присутніх.

Повідомив о. Микола Микосовський, ЧСВВ

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *