Вчетверте відбулася піша проща Харків-Покотилівка

12 жовтня, напередодні свята Покрову Пресвятої Богородиці, з благословення Преосвященного Владики Василія Екзарха Харківського відбулася четверта піша проща від харківського Катедрального Собору Святого Миколая Чудотворця до Свято-Покровського монастиря отців Василіян у Покотилівці. Організаторами прощі були молодіжна спільнота “Квіти Слобожанщини”, Катехитична комісія Харківського екзархату, парафіяни та біблійні спільноти екзархату.

Урочиста процесія вирушила після Святої Літургії, яку очолив о. Микола Семенович, адміністратор Катедрального Собору, у співслужінні з о. Олегом Рибчаком, о. Максимом Кролевським (Полтава), духівником прощі та о. Миколою Микосовським, ЧСВВ.

Проща Харків – Покотилівка відбувалася під гаслом “За мир, єдність та любов в українському народі”. Під час походу прочани молилися Вервицю, жертвуючи її за Україну, свободу, мир та спокій, за державну та церковну владу, за єдність в народі, за солдатів, які боронять наш край та за усіх, хто віддав своє життя за Церкву і Україну. Учасники прощі також відвідали святі місця екзархату. Перша зупинка відбулася у Свято-Івано-Павлівському монастирі сестер Св. Йосифа, де присутні мали можливість приступити до мощів Блаженних сестер Преподобномучениць Олімпії та Лаврентії.

Друга зупинка прочан відбулась у мобільному містечку переселенців, в якому було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці за усіх, хто постраждав через війну на Донбасі.

Прибувши до Покотилівки, паломники мали можливість приступити до копії Чудотворної Ікони Пресвятої Богородиці Улашківської, а також до мощів святих Кипріяна та Пантелеймона.

Цього року у прощі взяли участь понад сто осіб з різних околиць екзархату, прочани з Донецької області та Запоріжжя, а також семінаристи з Івано-Франківської та Київської Духовних Семінарій УГКЦ.

Варто відзначити, що наймолодшому учаснику Максиму Продуну з Харкова було 2,5 роки, а найстаршій учасниці Поліщук Ользі – 70.

 

Світлини: Макс Подорожній

Більш світлин тут

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *