Екзарх Харківський взяв участь у “Різдвяній просфорі з Патріархом”

16 січня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового м. Києва відбулася “Різдвяна просфора з Патріархом”, у якій також взяли участь Владика Василій (Тучапець), Екзарх Харківський та монахині з Харкова с. Григорія Костів та с. Неоніла Варениця (Згромадженння св.Йосифа ОПДМ).

“Бажаю усім вам Божого небесного світла, яке просвітило нашу людську темряву і в тому світлі нам висвітлило промінчик надії на Божу поміч і на Його присутність разом з нами не лише сьогодні, але й на цілий рік”.

Побажав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час свого вітального слова до гостей, які завітали на щорічну Різдвяну просфору з Патріархом.

На Різдвяну просфору до Блаженнішого зокрема прийшли Архиєпископ Ігор (Возьняк), Митрополит Львівський, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Йосип (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харкіський, владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Особливо привітав Глава УГКЦ новопризначеного Апостольського нунція в Україні Архиєпископа Клаудіо Гуджеротті. А також представників дипломатичного корпусу, зокрема пана Яна Томбінського, посла Європейського Союзу в Україні, з дружиною та Надзвичайного і Повноважного пана Посла Республіки Польща в Україні Генрика Литвина з дружиною. Привітати Главу УГКЦ з Різдвом та долучитися до пожертв на Патріарший собор Воскресіння Христового, збірка на який традиційно проходить на просфору, прийшли багато культурних діячів, громадських активістів, народних депутатів, представників органів державної влади всіх рівнів.

Предстоятель подякував перш за все гостям за те, що сьогодні всі вкотре змогли бути разом, аби ділитися цією різдвяною радістю.

Дарували святковий вечір гостям ведучий Богдан Бенюк, гурт «Хорея козацька», хор Патріаршого собору, хор «Аскольд», хор з храму Василія Великого в Києві, вертеп з Києво-Могилянської академії, хор з міста Хмельницького, етно-рок гурт «Полікарп» та гурт «Бурса фольклору» на чолі з Валерієм Гладунцем.

«Дар Різдва – бути разом, надихає нас, дає нам сили. Скільки ідей зародилося під час Різдвяної просфори, які потім нами рухали цілий рік. Дякую за те, що в ім’я Боже, в ім’я Новонародженого Спасителя ми сьогодні знову разом ділимося Різдвяною просфорою», – сказав Блаженніший гостям.

Попросив пригадати всіх тих, які впродовж останнього року відійшли у вічність. «Пригадаймо всіх наших героїв, які цього року віддали свої життя за волю, незалежність, свободу українського народу. Пригадаймо і всіх тих, хто сьогодні не має з ким і де святкувати Різдво. Ми кажемо, що сьогодні Україна переживає найбільшу гуманітарну кризу в Європі після закінчення Другої Світової війни. Навіть офіційні дані говорять про більш ніж два мільйони біженців і внутрішньопереміщених осіб, які не мають ані такого товариства, ані такого столу, який ми маємо в цей вечір. Тому наш християнський обов’язок про них пам’ятати і бодай у своєму серці з ними ділитися всім тим, ким ми є, що ми знаємо, що ми вміємо і що ми маємо», – нагадав Глава Церкви.

«Нехай Божа сила і благодать супроводжує кожного з вас, наші родини, усю нашу Україну в Новому році, який починаємо. Щоб Новий рік не був новим лише через новий номер у календарі, але приніс нову якість, нову глибину, нову силу, яка б переобразила Україну», – побажав духовний лідер греко-католиків.

Джерело: http://news.ugcc.ua/photo/glava_ugkts_p%D1%96d_chas_r%D1%96zdvyanoi_prosfori_dar_r%D1%96zdva_nadihaie_nas_%D1%96_daie_nam_sili_75777.html

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *