Бога маємо прославляти своїм життям – Владика Василій у Першу неділю Великого посту

“Учителю, ти Син Божий, ти цар Ізраїля”, – ці слова говорить апостол Натанаїл до Христа. Спочатку Натанаїл зневажливо висловився про Назарет, ще не повністю визнає Христа, але він зростає у вірі. Церква подає нам це Євангелія як пригадування про важливість зростання у вірі”. Про це сказав Екзарх Харківський Владика Василій під час Святої Літургії у Першу неділю Великого посту.

Церква вказує нам засоби, які допомагають зростати у вірі, зокрема, через читання Святого Письма, а також через іконопочитання. Чому у першу неділю Великого посту Церква говорить про почитання ікон? В Церкві  у 8 столітті був період іконоборства. Цар Лев ІІІ сказав, що ікони – це ідолопоклонство, і їх почитання не відповідає Євангелії. Святі того часу Іван Дамаскин, Теодор Студит, Андрей Критський не прийняли цього та були переслідувані. Іконоборство тривало близько ста років. Аж на 7 Вселенському соборі відновилося вшанування ікон у Церкві.

“Бога людина не може побачити. Про це виразно говорить Євангелист Іван. Але Євангелист Іван також говорить, що народження Сина Божого – це видимий прихід Бога на землю. Через Втілення Господь став видимим”, – сказав Екзарх Харківський.

Чому ми вшановуємо ікони? Бо це є виявом нашої віри, адже ми бачимо видимий образ нашого Спасителя і вшановуємо його. Святий Василій говорив, що, віддаючи шану іконі, ми віддаємо шану тому, хто на ній зображений. Ми не поклоняємось дереву чи матеріальній речі, а первообразу.

“Прослава Господа виявляється через вшанування ікон. Ми до сьогодні маємо відстоювати цю правду Христової віри. Тому у Першу неділю Великого посту Церква говорить нам про правдиву прославу Господа. Ми маємо прославляти Бога не лише словами, а також своїм життям”, – додав Владика Василій.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *