ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ преосвященного єпископа Кир Василія, Екзарха Харківського Української Греко – Католицької Церкви

Всечесним та преподобним отцям, преподобним сестрам, возлюбленим у Христі братам і сестрам

Христос Воскрес!

voskresenie_hristovo_soshestvie_hrista_vo_ad«А як звечоріло, того самого дня, першого в тижні,- а двері були зачинені там, де перебували учні…- увіходить Ісус, став посередині та й каже їм: «Мир вам!» (Ів. 20:19)

На третій день воскреснувши з мертвих Ісус з’являється своїм учням, пройшовши крізь зачинені двері, і каже їм: «Мир вам!». «Промовивши це, показав їм руки і бік» (Ів. 20:20), щоб вони повірили, що Він воскрес, що Він живий, що Він – Бог. Бог, який подає мир. Заради цього Син Божий невинно страждав, ніс важкий хрест, був розп’ятий, помер на хресті, був похований, зійшов до аду, і воскрес. Це все заради людини, щоб повернути їй втрачену гідність, її спасти і помирити з Богом. О незбагненна милість і милосердя Боже!

З’явившись учням після воскресіння, Ісус посилає їх, щоб звіщали цю новину і радість усім народам: «Ідіть же по всьому світу та проповідуйте Євангеліє всьому творінню. Хто увірує й охреститься, той спасеться, а хто не увірує, той буде осуджений» (Мк 16:15-16). Хто повірив в воскреслого і живого Ісуса, хто прийняв Хрещення в ім’я Пресвятої Тройці, хто покаявся за свої гріхи, той отримує благодать спасіння, того пригортає Господь своїм милосердям, той приймає Божий мир.

Господь є першопричиною, джерелом і основою справжнього і правдивого миру. Воскреслий Христос роздирає розписку наших гріхів і прощає їх, руйнує перегороду між Богом та людиною і відкриває браму раю, щоб людина ввійшла всередину і перебувала з Господом, як було від початку створення. Ворожнечу подолано – наступив мир.

Тому кожний християнин, готуючись до свята Воскресіння Христового, очищує свою душу: через щире каяття у Святій Тайні Сповіді отримує прощення гріхів від Господа і єднається з Ним у Пресвятій Євхаристії, Святому Причасті. Тоді здійснюється моє особисте примирення з Богом і Божий мир наповнює мою душу. Наступає духовне відродження людини, її духовне воскресіння до нового життя у Христі. Саме на цьому полягає справжнє святкування Пасхи Господньої.

Святкуймо саме так, будьмо носіями та поширювачами миру та згоди. Це нас наближує до Бога, уподібнює до Нього та ріднить із Ним. Як стверджує сам Христос: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мт 5:9). Вболіваючи серцем разом з нашими братами і сестрами, що страждають на Донбасі, де вже три роки поспіль, як втрачено дорогоцінний мир, робімо все, що від нас залежить, щоб цей жаданий мир якнайшвидше настав. Щиро та смиренно просімо воскреслого Христа про дар миру для нашого народу, щоб довгоочікуваний мир наступив на всій українській землі! Амінь.

Христос Воскрес!

+Кир Василій

Дано в Харкові,

у Великий Четвер

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *