У місті Лозова Харківської області помолилися за загиблих від Голодоморів

В останню неділю листопада в Україні вшановують пам’ять жертв, загиблих від організованого злочинною кремлівською владою Голодомору. Цьогоріч День пам’яті припав на 25 листопада. І саме цього дня Преображенська парафія УГКЦ міста Лозова та організація «Пам’ять серця» провела жалобні заходи, зокрема відправлено панахиду за загиблими біля меморіальної дошки на центральному лозівському кладовищі.


В 1932 – 1933 роках Лозівщина також постраждала від Голодомору, особливо її північна частина, села Плисове, Павлівка-2, Бунакове тощо. До самої Лозової, яка була важливим залізничним пунктом, намагалися дістатися селяни із голодуючих сіл. Проте тут вони і помирали, прямо на станції, загиблих, за спогадами, складали до одного з вагонів на станції і відвозили ховати на старому міському кладовищі. Розквітнув кримінал, злодії грабували голодних людей просто серед міста. За совєтських часів люди, які пережили Голодомор, були змушені мовчати, бо комуністи забороняли згадувати за цей злочин. Після Другої світової війни Лозівщину торкнувся голод 1946 – 1947 років.
Панахиду на кладовищі відправив парох парафії о. В’ячеслав Труш, який звернувся до присутніх із промовою, поділився сімейними спогадами щодо Голодомору на Близнюківщині (Харківська область) та Сумщині. Присутні парафіяни згадували, як страшна трагедія торкнулася їхніх рідних на Харківщині й Полтавщині. До меморіальної дошки покладено квіти та пшеничні колоски, запалено жалобні свічки. Нехай Господь упокоїть душі спочилих та дасть Перемогу над темними силами, які знов зазіхають на життя українців.

Повідомили у парафії Преображення Господнього міста Лозова

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *