Владика Василій очолив святкові Богослужіння в день празника Зіслання Святого Духа

На свято Зіслання Святого Духа у нижньому храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла Катедрального Собору Св. Миколая Чудотворця УГКЦ м. Харкова відбулися Богослужіння, які очолив Владика Василій Екзарх Харківський разом із парохом о. Миколою Семеновичем. 

Свято Зіслання Св. Духа має ще дві назви: перша – П’ятидесятниця, бо святкуємо це свято на 50 день після празника Пасхи, а друга – Зелені Свята.

Старозавітня Церква мала звичай у дні П’ятдесятниці долівку своїх домів і божниць вкривати свіжою травою, а доми й божниці замаювати гілками дерев і квітами на знак, що в той час, коли був наданий Божий Закон, уся природа стояла в зелені. Треба сказати, що й апостоли, зберігаючи цей звичай, і свою горницю замаїли зеленню і квітами. Цей звичай перейшов і до новозавітньої Церкви. Звідси ще одна назва П’ятдесятниці: Зелені свята. Квіти й зелень дерев є ознакою життя, тож стали символом життєдайного Святого Духа. Як природа навесні оновляються зеленню і квітами, так і свята Церква та її вірні оновлюються силою Святого Духа.

о. Юліян Катрій,ЧСВВ. Пізнай свій обряд. 

Отож, у прикрашений зеленню храм на святкову Утреню, а відтак, на Архиєрейську Св. Літургію зійшлося багато людей, які принесли зі собою зелені букети для освячення, щоб в особливий спосіб відчути радість цього величного свята і подякувати Богові за Його дари.

У своєму пастирському слові Владика Василій розповів про значення свята, а також наголосив на тих дарах, які Дух Святий на нас зсилає, підкреслюючи: “але є один дар, який є найважливіший за всі інші дари – це дар ЛЮБОВІ!” Єпископ звернув увагу на Апостола Павла, який перераховує різні дари і водночас знецінює їх, якщо у них немає ЛЮБОВІ (пор. І Кор. 13, 1-3)

Після Св. Літургії та освячення зілля, Владика Василій відслужив Вечірню з коліноприклонними молитвами.

На окрему увагу заслуговує вечірня понеділка, яка звичайно правиться не в неділю увечері, але відразу після святої Літургії близько полудня в сам день П’ятдесятниці. Вечірню поєднують з Літургією для того, — пояснює о. Дольницький, — щоб усі присут­ні на Літургії могли взяти участь у коліноприклонних молитвах. Ця вечірня відзначається тим, що, крім инших молитов, має три довші покутного змісту молитви, які уклав святий Василій Великий († 379). Візантійський каноніст Матей Властар (XIV ст. ) у своєму Номоканоні покликується на святого Василія Великого, який вима­гав, щоб ті молитви проказувати на колінах задля великої пошани до Святого Духа.

о. Юліян Катрій, ЧСВВ. Пізнай свій обряд.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *