Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом

В Святопокровському Василіанському Монастирі смт. Покотилівка, 21 березня 2013 року, відбулися збори Харківського Вікаріату, Донецько-Харківського Екзархату.

Метою зібрання було обговорення стратегії розвитку «Живої парафії…» її напрямки, та шляхи долання проблем, також пропозиції та реальні дії щодо покращення парафіяльного життя.

Очолив зібрання Преосвященний Владика Кир Василій (Медвіт) єписком-помічник Екзархату, а також були присутні священики Харківського Вікаріату на чолі з деканом. Після спільної молитви, яку провів Вл. Василій, були представленні напрацювання сесійних зібрань УГКЦ згідно проблематики, які озвучив декан о.Олександр Дядя, опісля розгорнулися жваві дискусії, які висловлювали священики, пропозиції щодо покращення вже існуючої ситуації, всі ділилися досвідом своєї парафіяльної праці, а також вирішували питання ще більшого оживлення наших духовних осередків.

Владика Василій неодноразово підкреслив, що для стрімкого розвитку парафії повинні бути дотримані всі канонічні аспекти, а також особливо звернув увагу на саме місце розташування парафіяльного осідку, ментальності сходу України, та безпосередній участі священика-пароха в житті кожного парафіянина. Праця на теренах східної України, говорить Владика, має бути зосереджена на простоті, доступності, та щирості духовного батька, любов священика та його жертвенність є складовою яка єднає, а також часта спільна молитва, співпереживання один за одного та взаємодопомога будуть сприяти розвиткові духовних спільнот, де буде формуватися «одне стадо і один пастир».

Закінчилися зібрання смачним монастирським обідом, які приготували монахи монастиря, та подячним словом Владики Василія, який сказав що дуже радий бачити кожного із нас тут присутніх, запевнив свою молитву, та уділив своє Архиєрейське благословення.

Повідомив єрм.Йосиф Щур, ЧСВВ
Настоятель монастиря

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *