Священики Харківського екзархату взяли участь у VІІI Всеукраїнському з’їзді військових капеланів УГКЦ

23-25 грудня у Києві відбувся VІІI Всеукраїнський з’їзд військових капеланів Української Греко-Католицької Церкви, до якого долучилися і військові капелани з Харківського екзархату: о. Ігор Табака з Люботина, що на Харківщині та о. Максим Кролевський з Полтави.
Щорічний з’їзд очолював владика Михаїл (Колтун), Керівник Департаменту Патріаршої Курії у справах душпастирства силових структур України. У з’їзді взяли участь 50 військових капеланів, що побували з душпастирською працею в зоні АТО. На з’їзді був присутній Блаженніший Любомир Гузар, який зі своїм пастирським словом звернувся до учасників. У 2006 році Блаженніший Любомир уже брав участь у роботі першого з’їзду військових капеланів, що відбувся в Обухові.
До виступу на з’їзді було запрошено представників Міністерства оборони України, Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи Збройних Сил України, Головного управління внутрішніх військ МВС України, представників Державної Прикордонної служби України та Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Другий день з’їзду продовжився тренінгом для військових капеланів, який складався з трьох частин: духовної, моральної та психологічної. Військові капелани у присутності спеціалістів шукали відповіді на запитання, як правильно надати душпастирську опіку військовослужбовцю під час бойових дій. Отець Тарас Коцюба, каноніст, військовий капелан, що від самого початку АТО душпастирює на сході України, провів коротку науку щодо найбільш поширених та суперечливих канонічних питань, які виникають перед душпастирем в час духовної опіки над військовослужбовцями в особливих умовах. Усі учасники тренінгу були поділені на робочі групи, що дозволило ефективніше опрацювати підняті теми. Отець Ігор Гріщенко, що спеціалізується у питаннях морального богослов’я, прочитав капеланам коротку лекцію на тему: “Моральна відповідальність військовослужбовців у часі бойових дій”. На конкретних прикладах душпастирі мали нагоду підсилити свій досвід служіння та почути розповіді як священиків, так і сестер-монахинь, які також служать при госпіталях на сході та в центрі України.
Головний психофізіолог МОЗ України, доктор медичних наук, професор Анатолій Сергієнко прочитав учасникам тренінгу лекцію на тему “Виклики психічному здоров’ю військовослужбовців у часі бойових дій”, у якій поділився практичними навиками праці серед військових, звертаючи увагу на психічну складову стану особи, що перебуває в критичних умовах.
Насичений день завершив практикуючий психолог, кандидат психологічних наук, Віталій Карпенко, прочитавши лекцію на тему: “Забезпечення належного психологічного стану капелана у часі бойових дій”.
Третій день з’їзду був присвячений духовному аспекту служіння капелана для військовослужбовців. Остання частина тренінгу, яку провадив о. Андрій Зелінський, ТІ, торкала питання духовного стану священика та труднощі, з якими стикається у духовному житті кожен з них. Після завершення тренінгу капелани поділилися власним досвідом пережиття складних ситуацій та боротьби зі своїми недоліками під час провадження священичого служіння. Підсумовуючи з’їзд, о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, подякував усім, хто приїхав до Києва, щоб разом готуватися до служіння військовослужбовцям передовсім у зоні АТО. “Дякую всім, хто знайшов час приїхати на з’їзд. Маємо надію, що невдовзі наша капеланська служба стане офіційно визнаною державою. Для цього ми маємо продовжувати навчання, – сказав о. Любомир. – Невдовзі ми матимемо ще кілька тренінгів у регіонах Україні, які організує Департамент за підтримки капеланів на місцях», – зауважив він. Отець Любомир заохотив військових священиків звертатися до Департаменту при виникненні особистих потреб, а особливо якщо допомоги потребують військовослужбовці, що служать в зоні АТО чи перебувають на лікуванні.
Після завершення з’їзду капелани відслужили подячну Святу Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Очолив богослужіння владика Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої Курії. Опісля священики разом з архиєреєм прибули на Майдан Незалежності, де помолилися за загиблих під час протистоянь в Україні.
Прес-служба Департаменту капеланства УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *