Єрусалимська Утреня у нижньому храмі свв. апостолів Петра і Павла УГКЦ у м. Харкові

“Величаємо тебе, Життєдавче Христе, що за нас учора розп’явся, і у гріб поклався, і оживляєш ти преславно мертвих.”(Єрусалимська Утреня)

У Страсну П’ятницю ввечері, Владика Василій, Екзарх Харківський разом із о. Миколою Семеновичем, о. Олегом Рибчаком та дияконом Франциском, ЧСВВ відслужили Єрусалимську Утреню у храмі свв. Верховних апостолів Петра і Павла.

Це Богослуження звершується перед гробом Господнім і описує смерть Спасителя, Його сходження в ад та радісне воскресіння з мертвих. Ця Утреня є також особливою своїми напівами, які старанно та ніжно розспівували брати семінаристи та парафіяльний хор.

“В осередку величних відправ і зворушливих обрядів Великої п’ятниці стоїть свята плащаниця. Ця свята ікона Христа в гробі стала складовою частиною обрядів вечірні Великої п’ятниці й утре­ні Великої суботи. Під час тих відправ ми особливо прилюдно вшановуємо святу плащаницю, бо на ній кривавими літерами випи­сана історія спасення людського роду. Свята плащаниця говорить нам і про строгу Божу справедливість і про безконечну Божу любов і безмежне милосердя до нас, грішних.”

о. Юліян Катрій, ЧСВВ “Пізнай свій обряд”

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *